انهدام یک باند سرقت از مغازه‌ها در پاکدشت

کدخبر: 478184
اقتصادنیوز: یک باند چهار نفره از سارقان سابقه دار و سه نفر مالخر که با تشکیل باند هفت نفره اقدام به سرقت از مغازه ها در سطح پاکدشت می‌کردند، با هوشیاری پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران شناسایی و منهدم شدند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مرکز اطلاع رسانی ستاد فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، فرمانده انتظامی شرق استان تهران گفت: باند هفت نفره سرقت از مغازه‌های پاکدشت با ۴۰ فقره سرقت متلاشی شد و سارقان بازداشت شدند.

سردار کیومرث عزیزی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به افزایش سرقت‌های متعدد و مشابه از مغازه‌های شهرستان پاکدشت، رسیدگی به این موضوع در دستور کار پلیس آگاهی فرماندهی انتظامی شرق استان تهران قرار گرفت.
وی افزود: با انجام اقدامات فنی و بررسی صحنه وقوع سرقت‌ها و نیز بانک اطلاعاتی موجود، مشخص شد  چهار نفر از سارقان سابقه دار و سه نفر مالخر با تشکیل باند هفت نفره اقدام به سرقت در سطح شهرستان می‌کنند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران اظهار داشت: با شناسایی افراد تشکیل دهنده این باند و با هماهنگی مقام قضائی، پلیس آگاهی پاکدشت در دو عملیات جداگانه ،اعضای باند سارقان را در مخفیگاهشان دستگیر کردند که متهمان در تحقیقات فنی، به ۴۰ فقره انواع سرقت اعتراف و سه نفر مالخر را نیز معرفی کردند.
سردار عزیزی تصریح کرد: عوامل انتظامی در عملیاتی، سه مالخر را نیز دستگیر کردند. سارقان چند روز قبل از سرقت، مغازه‌هایی که ایمنی و امنیت کمتری داشتند را شناسایی کرده پس از سرقت مغازه با تخریب قفل ، اهرم‌های دست ساز ، ورود از طریق کانال کولر و بالا بردن کرکره‌های برقی با اهرم‌های فولادی،اموال مسروقه را با استفاده از دو دستگاه خودرو وانت و یک دستگاه خودرو سواری،منتقل می‌کردند.
وی گفت: سه دستگاه خودرو مذکور که در سرقت‌ها استفاده شده بود توقیف و پس از تکمیل پرونده، متهمین به مقام قضایی معرفی و روانه زندان شدند.
فرمانده انتظامی شرق استان تهران ارزش اموال مسروقه را بیش از ۱۰ میلیارد ریال اعلام و تصریح کرد: افرادی که مغازه یا واحد تجاری آنان به شیوه‌های ذکر شده مورد سرقت قرار گرفته می‎‌توانند به پلیس آگاهی پاکدشت مراجعه کرده و پیگیر اموال خود باشند.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی