جزئیات دیدار امیرعبداللهیان با همتای قطری‌اش

کدخبر: 478194
وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با همتای قطری قدردانی از حسن ضیافت دولت قطر در زمینه میزبانی از سفر رئیس جمهور کشورمان و هیئت همراه، و همچنین برگزاری موفق نشست سران اوپک گازی، به ظرفیت های موجود در حوزه همکاری های دوکشور در بخش‌های اقتصادی و تجاری اشاره کرد و سفر رئیس جمهور کشورمان به قطر و دیدار و گفتگوهای مهم انجام شده با امیر قطر را زمینه ساز تحرک بخشی به روابط فی‌مابین دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، وزیران امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر با یکدیگر دیدار کردند.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان که در معیت رئیس جمهور اسلامی ایران در قطر به سر می برد، بعد از ظهر امروز در دیدار با محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر، آخرین تحولات روابط دو کشور در حوزه های مختلف سیاسی، اقتصادی و موضوعات مربوط به ایرانیان مقیم قطر را مورد گفتگو و تبادل نظر قرار داد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با قدردانی از حسن ضیافت دولت قطر در زمینه میزبانی از سفر رئیس جمهور کشورمان و هیئت همراه، و همچنین برگزاری موفق نشست سران اوپک گازی، به ظرفیت های موجود در حوزه همکاری های دوکشور در بخش‌های اقتصادی و تجاری اشاره کرد و سفر رئیس جمهور کشورمان به قطر و دیدار و گفتگوهای مهم انجام شده با امیر قطر را زمینه ساز تحرک بخشی به روابط فی‌مابین دانست.

محمد بن عبدالرحمن آل ثانی معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر نیز در این دیدار اهمیت تبادل نظر رئیس جمهور کشورمان و امیر قطر را مورد تاکید قرار داد و بر ضرورت اجرای تصمیمات مقامات عالیه دو کشور تصریح کرد.

 وزرای امور خارجه جمهوری اسلامی ایران و قطر در این دیدار همچنین موضوعات و تحولات مهم مرتبط با گفتگوهای وین و همچنین موضوعات منطقه ای از جمله مسائل مربوط به افغانستان و یمن را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

تیتر یک
  • کاهش مجدد ارزش بیت کوین

    اقتصادنیوز : امروز بیت کوین مجددا به زیر ۳۰ هزار دلار بازگشت. اتریوم هم با کاهش قیمت ۴ درصدی به کمتر از دو هزار دلار…

از دست ندهید
فلای تودی