بارش باران شدید در 3 استان/ سامانه جدید بارشی در راه است

کدخبر: 479266
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت: دوشنبه (۹اسفندماه) در نوار شرقی و سه شنبه (۱۰ اسفندماه) در شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد سپس سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صادق ضیاییان درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی طی ۲۴ ساعت آینده سامانه بارشی در برخی نقاط شمال شرق، شرق ارتفاعات و دامنه‌های شرقی البرز، شرق سواحل دریای خزر و بخش‌هایی از مرکز و جنوب شرق کشور به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

وی افزود: طی این روز شدت بارش در استان‌های خراسان شمالی، گلستان و شمال خراسان رضوی خواهد بود. 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: دوشنبه (۹اسفندماه) در نوار شرقی و سه شنبه (۱۰ اسفندماه) در شرق کشور بارش پراکنده رخ می‌دهد سپس سامانه بارشی از کشور خارج خواهد شد. 

وی ادامه داد: چهارشنبه(۱۱ اسفندماه)در اکثر مناطق کشور جو پایدار و آرام است و پنج شنبه (۱۲ اسفندماه) سامانه بارشی دیگری از شمال غرب و غرب وارد کشور می‌شود و سبب ابرناکی، بارش باران، وزش باد شدید موفت، کاهش دما و احتمال رعدوبرق  در ارتفاعات و مناطق سردسیر و بارش برف در استان‌های واقع در این مناطق می‌شود و به‌تدریج جنوب غربی کشور را نیز تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

به گفته ضیاییان طی ۲۴ ساعت آینده در بخش‌هایی از شرق، جنوب شرق، مرکز و استان‌های واقع در دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود که در برخی نقاط سبب خیزش گرد و خاک خواهد شد.

به گفته وی از بعدازظهر امروز تا سه شنبه (۸ تا ۱۰ اسفندماه)خلیج فارس مواج و متلاطم است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۹ اسفندماه) صاف و به‌تدریج غبارآلود با حداقل دمای ۶ و حداکثر دمای ۱۶ درجه سانتیگراد و برای روز سه‌شنبه (۱۰ اسفندماه) غبارآلود و ناسالم برای گروه‌های حساس با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۸ و ۹ اسفند ماه) بندرعباس و با دمای ۲۸ و ۲۷ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و همدان با دمای ۳- درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان کشور هستند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی