افشاگری مهم درباره اعزام تیم مخفی آمریکا به اوکراین

کدخبر: 481932
یک روزنامه انگلیسی مدعی شد که آمریکا تیم مخفی را پیش از حمله روسیه به اوکراین، راهی این کشور کرد تا حملات سایبری روسیه را دفع کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، روزنامه انگلیسی "فایننشال تایمز" فاش کرد، ایالات متحده آمریکا ماه‌ها قبل از حمله روسیه به اوکراین تیمی از کارشناسان آمریکایی را برای کمک به این کشور در دفع حملات سایبری روسیه و هرگونه حمله احتمالی به اوکراین اعزام کرد.

این روزنامه نوشت، تیم مخفی آمریکا متشکل از اعضای فرماندهی سایبری ارتش، برخی از پیمانکاران غیرنظامی و کارکنان شرکت‌های آمریکایی بود که سال‌هاست به اوکراین برای دفاع از زیرساخت‌های حیاتی آن در برابر حملات سایبری سرویس‌های روسی کمک می‌کنند.

این روزنامه نوشت، آمریکا سال‌ها به اوکراین کمک کرده است تا دفاع سایبری خود را تقویت کند؛ به‌ویژه از زمانی که حمله سال ۲۰۱۵ به شبکه برق این کشور و قطعی جریان آن، بخش‌هایی از کی‌یف، پایتخت اوکراین را برای ساعت‌ها در خاموشی فرو برد.

فایننشال تایمز افزود، افزایش تعداد نیروهای آمریکایی در اکتبر و نوامبر گذشته متفاوت بود که این امر در راستای آمادگی برای یک نبرد قریب الوقوع قلمداد می‌شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی