روسیه اینستاگرام را فیلتر کرد!

کدخبر: 482835
روسیه به دلیل نفرت پراکنی علیه سربازان روسی، شبکه اجتماعی اینستاگرام را در کشور خود مسدود کرد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از گجت نیوز، طبق اعلام رگولاتوری‌های روسیه، شبکه اجتماعی اینستاگرام از امشب در روسیه مسدود خواهد شد و کاربران روسی دیگر قادر به استفاده از آن نخواهند بود. دلیل اصلی این موضوع،‌ نفرت پراکنی علیه سربازان روسی بوده است.

همچنین در اکوایران ببینید : عقاب آمریکا در کمین بازار

یکی از مسئولان روسیه تا پیش از این عنوان کرده بود که از اینستاگرام به منظور نفرت پراکنی و خشونت علیه سربازان و شهروندان روسیه استفاده می‌شود و به همین خاطر این شبکه اجتماعی از دسترس خارج خواهد شد. این اظهارات تاکنون واکنشی را از سوی شرکت متا که مالک اینستاگرام و فیس بوک محسوب می‌شود، به همراه نداشته است.

اینستاگرام اجازه نفرت پراکنی علیه شهروندان روسیه را نمی‌دهد

این مقام مسئول در سخنان خود به توییت سخنگوی شرکت متا اشاره کرد که گفته بود برخی اظهارات سیاسی که تا پیش از این خلاف قوانین متا بود، مانند مرگ بر متجاوزین روسیه، از این پس مجاز خواهد بود. لازم به ذکر است که طبق اظهارات استون، تنها کاربران برخی از کشورها قادر به انجام این‌کار خواهند بود و همچنان نفرت پراکنی علیه شهروندان روسیه غیر مجاز خواهد بود.

هم‌اکنون شبکه اجتماعی فیس بوک در کشور روسیه به طور کامل از دسترس خارج شده و دسترسی به اینستاگرام نیز محدود شده است. از طرفی دیگر هم‌اکنون شرکت‌های بزرگ تکنولوژی نیز تصمیم بر فیلتر خبرگزاری‌های روس در پلتفرم‌های خود گرفته‌اند. برای مثال گوگل به کاربران اروپایی اجازه‌ی مشاهده‌ی ویدیوهای مربوط به کانال‌های Sputnik و RT روسیه را در یوتیوب نمی‌دهد. همچنین متا نیز اکانت خبرگزاری‌های روسی را در پلتفرم‌های خود بسته است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی