لحن تند پوتین علیه اوکراین/ کی‌یف تهدید جدی برای مسکو است!

کدخبر: 483410
اقتصادنیوز: رئیس جمهوری روسیه گفت: اوکراین در آینده ای قابل پیش بینی ممکن است روسیه را با سلاح هسته ای هدف قرار دهد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایرنا، پوتین تاکید کرد که تمایل اوکراین به ساخت سلاح هسته ای، تهدیدی جدی برای روسیه است.

اسپوتنیک گزارش داد، پوتین افزود: بیانیه هایی از سوی مقام های کی یف در مورد قصدشان برای ساخت سلاح هسته ای و ابزار ارسال آن صادر شده است. این یک تهدید واقعی است. 

وی ادامه داد: در آینده ای قابل پیش بینی، رژیم طرفدار نازی در کی یف با کمک فنی خارجی می تواند به سلاح کشتار جمعی دست یابد و اهداف چنین تسلیحاتی البته روسیه خواهد بود.

پوتین گفت: شبکه ای از دهها آزمایشگاه با هدایت و حمایت مالی پنتاگون در اوکراین فعالیت دارد. برنامه های بیولوژیکی نظامی در این کشور از جمله آزمایش با نمونه هایی از ویروس کرونا، سیاه زخم، وبا، تب خوکی آفریقایی و سایر بیماری های مرگبار انجام شده است.

وی افزود: آنها اکنون در تلاش هستند تا ردپای این برنامه های مخفی را از بین ببرند. اما ما دلایل بسیار برای باور این مساله داریم که در مجاورت روسیه در اوکراین، اجزای تسلیحات بیولوژیکی به نحوی موثر ساخته شده است.

پوتین گفت که دقیقا مثل نگرانی مسکو در مورد اهداف اوکراین برای پیوستن به ناتو، هشدارهای مکرر روسیه مبنی بر اینکه این امور، تهدیدی مستقیم متوجه امنیت مسکو می کند، از سوی اوکراین و حامیانش در آمریکا وناتو رد شد.

رئیس جمهوری روسیه افزود: حق مطلب همه احتمالات دیپلماتیک ادا شده است. هیچ گزینه دیگری برای حل مسالمت آمیز مشکلاتی که بدون تقصیر ما به وجود آمده بود، برای ما باقی نماند. ما مجبور شدیم عملیات نظامی ویژه را آغاز کنیم.

پوتین با تاکید بر اینکه نظامیان روسی اعزام شده به اوکراین قصد اشغال این کشور را ندارند، یادآور شد: تاکتیک های عملیات ویژه وزارت دفاع روسیه، کاملا ثابت شده است. 

رئیس جمهوری روسیه گفت: نظامیان و افسران ما شجاعت و قهرمانی نشان می دهند. آنها هر چه در توان دارند، انجام می دهند تا از آسیب به جمعیت غیرنظامی در شهرهای اوکراین خودداری کنند.

پوتین گفت که روسیه به اهداف خود در اوکراین دست خواهند یافت و تسلیم آنچه وی تلاش غرب برای دستیابی به تسلط جهانی و تجزیه روسیه خواند، نخواهد شد.

به گزارش رویترز، پوتین که هیچ نشانه ای از نرمش در لحن تلخ او علیه غرب و اوکراین دیده نمی شد، تاکید کرد که روسیه آماده است در مورد وضعیت بی طرف برای اوکراین گفت و گو کند. 

وی تصریح کرد کشورهای غربی می خواهند روسیه را به یک کشور ضعیف و مستقل تبدیل و تمامیت ارضی اش را نقض کنند و به روشی که مناسب آنها، روسیه را تجزیه کنند. 

وی افزود: اگر غرب تصور می کند که روسیه شکست می خورد یا عقب نشینی می کند، آنها تاریخ ما یا مردم ما را نمی شناسند.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران، ۴ خرداد

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی