هشدار پلیس به قاچاقچیان و حاملان سلاح در سال ۱۴۰۱

کدخبر: 484224
جانشین فرمانده انتظامی کل کشور در پاسخ به پرسشی در مورد قاچاق سلاح گفت: ما در سال ۱۴۰۱ حتما با افرادی که سلاح غیرمجاز داشته باشند برخورد قاطعانه خواهیم کرد و با قاچاق سلاح برخوردی ویژه صورت خواهد گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، جانشین فرمانده انتظامی کل کشور از برخورد پلیس با حاملان سلاح غیرمجاز و قاچاقچیان سلاح در سال ۱۴۰۱ خبر داد.

سردار قاسم رضایی در حاشیه رزمایش اقتدار پلیس در نوروز ۱۴۰۱ که صبح امروز در میدان آزادی تهران برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران گفت: بحمد الله امروز با آمدن نوروز و سال جدید، در کشورمان همه شاد و پرنشاط هستند و امیدوارم که این مردم عزیز غم نبینند، نه غم تصادفات رانندگی به سراغشان بیاید و نه غم مالباختگی و ... .

وی منش انقلاب اسلامی را مودت دانست و اظهارکرد: امیدوارم که این منش اسلامی درتمام جهان وجود داشته باشد. امروز کشور ما یک کشور اجتماعی و روش مدیریت آن نیز اجتماعی است.

رضایی با بیان اینکه پلیس از عدم مراجعه به کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها خوشحال می‌شود، گفت: ما دلمان می‌خواهد که تعداد پرونده ها نیز کاهش پیدا کند البته یک نگاه سرسختانه نسبت به افراد بدخواه و برهم زننده نظم و امنیت داریم و حتما با آنان برخورد می‌کنیم.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور با بیان اینکه بیش از دو سوم مجموعه انتظامی کشور در ایام نوروز به طور مستقیم درگیر تامین نظم و امنیت در این ایام هستند و آرامش خودشان را فدای آرامش مردم کرده‌اند، گفت: این یک افتخار برای ماست که به عنوان خادم ملت به آنان خدمت کنیم. من از صبوری و همراهی خانواده های این عزیزان نیز کمال تشکر را دارم.

وی ادامه داد: امروز ما با افتخار اعلام می کنیم مجموعه انتظامی کشور تکیه گاه مردم است و در عین حال شمشیری برنده در مقابل بدخواهان و هنجار شکنان در هر عنوانی است. ما تکیه گاه مردم هستیم و قاطعانه با هنجارشکنان مقابله می‌کنیم.

رضایی با اشاره به نتایج ارزیابی های انجام شده در میان مردم درباره عملکرد پلیس اظهارکرد: در سال ۱۴۰۰ مردم بالاترین نمره‌ها را به انتظامی کشور دادند.

وی با بیان اینکه امسال در سراسر کشور بیش از ۲۰۰ هزار نفر برای تامین آرامش مردم در نظر گرفته شده‌اند، گفت: بیش از ۷۰ هزار خودرو، موتور و شناور نیز برای خدمت به مردم آماده هستند و با هنجارشکنان در هیچ زمینه ای مماشات نخواهیم کرد.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور در پاسخ به پرسشی درباره اقدامات پلیس برای تحقق شعار سال نیز تاکید کرد: در راستای شعار سال یعنی تولید، دانش بنیان و اشتغال زایی حتما برنامه های انتظامی کشور هدفمند خواهد بود و ما در جهت تحقق آن گام خواهیم برداشت.

رضایی به ارایه گزارشی مختصر از اقدامات پلیس در حوزه مبارزه با موادمخدر در سال ۱۴۰۰ پرداخت و گفت: پلیس در سال ۱۴۰۰ بیش از ۹۰۰ تن مواد مخدر را کشف و ضبط کرد.

جانشین فرمانده انتظامی کل کشور در پاسخ به پرسشی در مورد قاچاق سلاح نیز اظهارکرد: ما در سال ۱۴۰۱ حتما با افرادی که سلاح غیرمجاز داشته باشند برخورد قاطعانه خواهیم کرد و با قاچاق سلاح برخوردی ویژه صورت خواهد گرفت.

وی ادامه داد: افرادی که سلاح غیرمجاز دارند باید احساس ناامنی کنند ما براساس برآوردهایی که داشتیم افرادی که سلاح غیرمجاز دارند را شناسایی کرده‌ایم. برخی از استان‌ها جزو استان های شاخص ما در زمینه سلاح غیرمجاز هستند که ما اقدامات مان را در این استان ها به صورت جدی انجام خواهیم کرد.

رضایی استان‌هایی مانند خوزستان، کرمان و سیستان و بلوچستان را جزو این استان ها اعلام کرد.

تیتر یک
  • نوسان بیت‌کوین در محدوده ۲۹۰۰۰ دلاری

    اقتصادنیوز: نوسان بیت کوین در حدود قیمت ۲۹۰۰۰ دلار و تغییرات اندک آن نسبت به دیروز، موجب آرامش بازار ارزهای دیجیتال…

از دست ندهید
فلای تودی