بارش برف و باران در ارتفاعات تهران

کدخبر: 484313
مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران گفت: با توجه به فعالیت سامانه از اواخر وقت دوشنبه اول فروردین تا صبح چهارشنبه در ارتفاعات استان، بارش باران و برف گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، مدیرکل هواشناسی استان تهران از فعالیت سامانه بارشی و مخاطرات آن خبر داد.

مجتبی جلالی مدیرکل هواشناسی استان تهران اظهار کرد: با توجه به فعالیت سامانه از اواخر وقت دوشنبه اول فروردین تا صبح چهارشنبه در ارتفاعات استان، بارش باران و برف گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید و بارش تگرگ پیش‌بینی می‌شود.

وی گفت: در بخش‌های شمالی و مرکزی استان رگبار باران و رعدوبرق گاهی وزش باد شدید و احتمال تگرگ و در بخش‌های جنوبی رگبار پراکنده گاهی وزش باد شدید و خیزش موقتی گردوخاک خواهد بود.

مدیرکل هواشناسی استان تهران افزود: بر اثر لغزندگی جاده‌ها به‌ویژه در مسیرهای کوهستانی و گردنه‌ها، احتمال آب گرفتگی معابر شهری و بالا آمدن آب رودخانه‌ها، خطر برخورد صاعقه، احتمال شکستن درختان فرسوده و آسیب به سازه‌های موقت وجود دارد.

جلالی خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود در تردد جاده‌های کوهستانی احتیاط کرده و از کوهنوردی و پرواز گلایدر پرهیز و از توقف در حاشیه رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری شود و تجهیزات زمستانی را به همراه داشته باشند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی