بارش باران در 11 استان کشور/ آسمان کدام شهرها برفی می شود؟

کدخبر: 484794
بر اساس اعلام هواشناسی بارش پراکنده باران و وزش باد شدید، پدیده قابل پیش بینی برای بسیاری از استان ها است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، بر اساس نقشه‌های پیش یابی هواشناسی، امروز در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، کردستان و کرمانشاه بارش باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقت و در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف رخ می‌دهد. همچنین در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، شمال ایلام، زنجان، همدان و ارتفاعات استان‌های قزوین، البرز و تهران بارش پراکنده و وزش باد شدید خواهد بود.

شنبه (۶ فروردین ماه) در استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، کردستان، گیلان، مازندران بارش باران گاهی رعد و برق و در مناطق سردسیر بارش برف و وزش باد شدید موقت و در برخی مناطق استان‌های کرمانشاه، همدان، زنجان، مرکزی، قزوین، البرز، تهران، گلستان خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی و ارتفاعات سمنان افزایش ابر و بارش پراکنده و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

روز یکشنبه (۷ فروردین ماه) در برخی نقاط استان‌های واقع در شمال غرب سواحل دریای خزر و دوشنبه در سواحل دریای خزر و مناطق شمالی شمال شرق کشور بارش پراکنده گاهی وزش باد رخ می‌دهد. سه شنبه در غالب مناطق کشور جو پایدار است.

امروز در نواحی جنوب غرب، غرب و مرکز، دامنه‌های جنوبی البرز، شمال شرق و به تدریج شرق، جنوب و جنوب شرق و روز شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز، جنوب شرقی، شرق و شمال شرق وزش باد شدید است که در مناطق مستعد گاهی همراه با خیزش گردوخاک خواهد بود. این شرایط یکشنبه و دوشنبه (۸ فروردین ماه) در جنوب غرب و سواحل جنوبی کشور دور از انتظار نیست.

بر اساس پیش بینی‌ها، روز سه شنبه (۹ فروردین ماه) وزش باد شدید و خیزش گردوخاک در شرق و جنوب شرق کشور پیش بینی می‌شود. امروز در استان‌های واقع در شمال غرب دما درحدود ۴ تا ۶ درجه و در غرب و جنوب غرب کشور ۶ تا ۸ درجه کاهش خواهد داشت. همچنین امروز در سواحل دریای خزر و اردبیل دما بین ۴ تا ۶ درجه و در شمال شرق کشور حدود ۸ تا ۱۰ درجه افزایش انتظار می‌رود.

همچنین از روز شنبه تا سه شنبه خلیج فارس و تنگه هرمز و روزهای دوشنبه و سه شنبه دریای عمان مواج و متلاطم است.

براساس پیش بینی‌ها، آسمان تهران فردا (۶ فروردین ماه) کمی ابری همراه با وزش باد در بعد از ظهر نیمه ابری گاهی بارش پراکنده و وزش باد شدید با حداقل دمای ۷ و حداکثر دمای ۱۵ درجه سانتیگراد و طی یکشنبه (۷ فروردین ماه) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۸ و حداکثر دمای ۱۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی