نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس :

ایران از خطوط قرمز اعلامی در مذاکرات وین کوتاه نخواهد آمد

کدخبر: 485094
نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: سفر یک مقام اتحادیه اروپا به ایران یک گام رو به جلو محسوب می‌شود، اما این گام وقتی ثمربخش خواهد بود که حاصل آن دستیابی به توافقی پایدار و منطبق با منافع طرفین باشد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری صداوسیما، عباس مقتدایی در خصوص سفر ”انریکه مورا“ معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به تهران، افزود: طرف اروپایی باید بداند که بی عملی و بی توجهی به موضوع تامین منافع ملت ایران به ضرر خودشان خواهد بود، چراکه اروپایی‌ها بسیار آسیب پذیر و شکننده هستند و در زمینه‌های اقتصادی و در رقابت با چین و آمریکا ضرر کننده اصلی خواهند بود.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اروپایی‌ها نتواستند رضایت مندی ملت ایران را تامین کنند و در کنار پیمان شکنی آمریکایی‌ها بدعهدی کردند، اکنون نیز آخرین فرصت‌ها را از دست می‌دهند.

وی تأکید کرد: اروپایی‌ها باید بدانند که نادیده گرفتن منافع ملت ایران و اقدام یکجانبه و خودخواهانه اروپا می‌تواند آینده آنها را دستخوش موانع و مشکلاتی کند.

مقتدایی اظهار کرد: سفر یک مقام اتحادیه اروپا به ایران یک گام رو به جلو محسوب می‌شود، اما این گام وقتی ثمربخش خواهد بود که حاصل آن دستیابی به توافقی پایدار و منطبق با منافع طرفین باشد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: ایران تاکنون در حفظ صلح و امنیت بین المللی نقش قابل توجهی داشته است بنابراین باید از منافع توافق هسته‌ای بهره‌مند شود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی