2 مدال جهانی در یک سال / بانوی تیرانداز اصفهانی تاریخ ساز شد

کدخبر: 485831
اقتصادنیوز: گفتگوی عیدانه بانوی تیرانداز اصفهانی را می‌خوانید که از موفقیت‌های سال گذشته و برنامه‌هایش در سال جدید سخن گفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، گلنوش سبقت‌الهی بانوی تیرانداز باتجربه اصفهانی است که در سال‌های اخیر افتخارات زیادی را برای کشورمان به دست آورده و سابقه حضور در المپیک ۲۰۱۸ را نیز در کارنامه دارد.

سبقت‌الهی در سال گذشته ابتدا در مسابقات جهانی هند در قالب تیم میکس به مدال نقره دست پیدا کرد؛ این بانوی تیرانداز در مسابقات جهانی کرواسی نیز مدال برنز میکس تیمی را به گردن آویخت.

همین افتخارآفرینی گلنوش سبقت‌الهی در مسابقات جهانی سبب شد گفت‌وگویی را با این بانوی تیرانداز اصفهانی انجام دهیم که در ادامه می‌توانید آن را بخوانید.

* در سال گذشته در چه مسابقاتی شرکت کردید؟ 

سبقت‌الهی: در فروردین‌‌ماه مسابقات جهانی هند و در خردادماه مسابقات قهرمانی جهان کرواسی را داشتیم و خودم‌ برای نخستین‌ بار در یک سال ۲ مدال جهانی کسب کردم.

* از عملکرد خودتان راضی بودید؟ 

سبقت‌الهی: در قهرمانی جهان کرواسی توانستم رکورد تفنگ بادی برون‌مرزی را با ۵۸۶ امتیاز ارتقا دهم، البته می‌توانستم خیلی بهتر نیز عمل کنم اما همیشه تمام تلاشم‌ را برای تمرین و مسابقه می‌گذارم.

* برنامه و اهدافتان برای سال جدید چیست؟

سبقت‌الهی: برای سال آینده مسابقات مهم بازی‌های آسیایی را در پیش داریم و بلافاصله بعد از آن مسابقات کسب سهمیه المپیک برای رشته تیراندازی شروع می‌شود؛ همه تلاش ورزشکاران و کادر فنی این است که برای مسابقات پیش رو آماده شویم.

* پیش‌بینی می‌کنید در مسابقات بازی‌های آسیایی مدال کسب کنید؟

سبقت‌الهی: امیدوارم اتفاقات خوبی رخ دهد،‌ تیراندازی رشته‌ای غیرقابل پیش‌بینی است زیرا به دهم امتیاز وابسته است اما بازیکنان تمام تلاش خود را انجام می‌دهند.

* وضعیت تیراندازی کشور چطور است؟

سبقت‌الهی: رئیس هیأت تیراندازی اصفهان به عنوان رئیس فدراسیون انتخاب شدند‌،‌ امیدوارم مهمات بیشتری داشته باشیم و بتوانیم از تجهیزات به‌روز‌تری استفاده کنیم.

* در نوروز اولین جایی که می‌روید کجاست؟ 

سبقت‌الهی: همیشه در نوروز ابتدا به بزرگ‌ترهای فامیل سر می‌زنیم و خیلی خوب است که بزرگتر‌ها همه را مانند ریشه دور یکدیگر جمع می‌کنند البته سال تحویل سال گذشته در خط مسابقه در هند بودم برخلاف سال‌های قبل که کنار خانواده بودم.

* دعایتان موقع تحویل سال چه بود؟

سبقت‌الهی: برای همه هموطنان و خانواده‌ام دعا کردم سال پربرکت، باآرامش و بدون استرس در پیش داشته باشند؛ امیدوارم صادقانه در کنار یکدیگر باشیم و با یکدیگر مهربان‌تر باشیم.

* از کدام رسم و رسوم نوروز بیشتر خوشتان می‌آید؟

سبقت‌الهی: رسم عیدی دادن به بچه‌ها را خیلی دوست دارم زیرا باعث ایجاد خاطره خوش در ذهن بچه‌ها می‌شود و وقتی اسم نوروز می‌آید حال خوشی نسبت به نوروز خواهند داشت.

* کدام سین هفت‌سین را بیشتر دوست دارید؟

سبقت‌الهی: سنبل را در هفت‌سین دوست دارم زیرا آمدن بهار را به خاطر انسان می‌اندازد.

تیتر یک
  • نوسان بیت‌کوین در محدوده ۲۹۰۰۰ دلاری

    اقتصادنیوز: نوسان بیت کوین در حدود قیمت ۲۹۰۰۰ دلار و تغییرات اندک آن نسبت به دیروز، موجب آرامش بازار ارزهای دیجیتال…

از دست ندهید
فلای تودی