اقدام یکجانبه آمریکا علیه روسیه!

کدخبر: 487187
آمریکا به صورت یکجانبه کانال تعامل با روسیه در خصوص مسائل امنیت سایبری را منحل کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، روسیه امروز پنجشنبه اعلام کرد آمریکا به صورت یکجانبه کانال ایجادشده توسط روسیه برای تعامل دو کشور بر سر مسائل امنیت سایبری را منحل کرده است.

اسپوتنیک گزارش داد، امنیت سایبری یکی از معدود مسائلی بود که روسیه و آمریکا بر سر آن به پیشرفت‌هایی دست یافته بودند. «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه بعد از دیدارش با «جو بایدن»، رئیس‌جمهور امریکا در ژنو در تابستان گذشته گفته بود که همکاری دو کشور بر سر مسائل سایبری حائز اهمیت بسیاری است.

«اولگ خارموف»، معاون دبیر شورای امنیت ملی روسیه امروز پنجشنبه تصریح کرد که ایالات متحده به صورت یکجانبه کانال ارتباطی ایجادشده توسط مسکو برای گفت‌وگو بر سر مسائل امنیت سایبری را منحل کرده است.

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری‌های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی‌زدایی» از این کشور اعلام کرد.

روسیه همچنین اعلام کرده  اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای حل مناقشه‌های موجود میان جدایی‌خواهان و کی‌یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

اوکراین ساعاتی بعد از حمله روسیه اعلام کرد تمامی ارتباطات دیپلماتیک با این کشور را قطع کرده است. کشورهای غربی در واکنش به اقدام نظامی روسیه تا کنون در چندین نوبت تحریم‌هایی را علیه اکثر نهادهای مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعلام کرده و از جمله ارتباط چند بانک این کشور با سامانه پیام‌رسان بانکی سوئیفت را قطع کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی