آمریکا به دنبال ارسال تسلیحات جدید به اوکراین

کدخبر: 487207
آنتونی بلینکن اعلام کرد، آمریکا در حال بررسی ارسال «سلاح‌های جدید» به اوکراین است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «آنتونی بلینکن» وزیر امور خارجه آمریکا روز پنجشنبه گفت، واشنگتن در حال بررسی ارسال سلاح‌های جدید به اوکراین است.

رویترز گزارش داد، بلینکن پس از حضور در نشست وزرای امور خارجه کشورهای عضو پیمان نظامی ناتو گفت:‌ «ما در حال بررسی هستیم تا ببینیم چه سلاح‌های جدیدی را می‌توانیم به اوکراین ارسال کنیم».

او در ادامه مدعی شد‌: «آمریکا اجازه نخواهد داد که هیچ چیزی بر سر راه ارسال تسلیحات به اوکراین قرار گیرد».

بلینکن گفت: «ما فشار بر کرملین و همسایگان آن را حفظ کرده و در حال تشدید آن هستیم». وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «باید ارتکاب روسیه به جنایات بیشتر در اوکراین را متحمل بدانیم».

علاوه بر بلینکن، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو نیز در حاشیه در این نشست گفت: «از متحدان درخواست کردم که از طریق فراهم کردن سامانه‌های مختلف از جمله سلاح‌های سبک و همچنین سلاح‌های سنگین‌تر [از اوکراین] حمایت بیشتری داشته باشند».

این مقام ناتو مدعی شد: «از آنجا که اوکراین در این جنگ در حال دفاع از خود است، تمایز قائل شدن بین تسلیحات دفاعی و تهاجمی در اینجا معنایی واقعی ندارد».

روسیه در تاریخ ۲۴ فوریه (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) در پی اقدامات تحریک‌آمیز ناتو در مرز روسیه، عملیات نظامی در اوکراین را آغاز کرد و کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده نه تنها اقدامی برای کاهش تنش‌ها و توقف درگیری‌ها در اوکراین انجام ندادند بلکه با ارسال تجهیزات و سلاح و اعمال فشار به روسیه، بیشتر به این ناآرامی‌ها دامن زده‌اند.

«سرگئی ناریشکین» رئیس سازمان اطلاعات خارجی روسیه در مصاحبه‌ای گفت که آمریکا به طولانی شدن جنگ اوکراین علاقه‌مند است.

او به خبرگزاری ریانووستی گفت که آمریکا به دنبال این است که جنگ اوکراین تا حد ممکن برای مسکو و کی‌یف هزینه‌ساز شود و از این رو دست به «پلیدترین شیوه‌ها» از جمله اعزام افراد مسلح برای تشکیل سازمان‌های سری زده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی