هشدار هواشناسی نسبت به هرگونه فعالیت دریایی در خزر

کدخبر: 487274
اقتصادنیوز: هواشناسی مازندران هشدار داد که شرایط جوی دریایی این استان علاوه بر احتمال غرق شدن قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، باعث پاره شدن تورهای صیادی بویژه تورهای صید پره و ایجاد خطر برای فعالیت‌های صیادی خواهد شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، طبق اعلام هواشناسی مازندران با شکل‌گیری جریانات شمالی و عبور امواج کم ارتفاع از تراز میانی جو دریای خزر از عصر روز شنبه با وزش باد نسبتاً شدید و گاهی شدید مواج و برای فعالیت‌های دریایی ناامن می‌شود.

طبق این پیش بینی، سامانه ناپایدار جوی مناطق ساحلی و دور از ساحل را تحت تأثیر قرار می‌دهد و بیشینه سرعت وزش باد تا ۱۵ متر بر ثانیه از جهت غربی تا شمال غربی پیش‌بینی شده است که این امر باعث شکل‌گیری امواج ۱.۷ تا حدود ۲ متر خواهد شد.

هواشناسی مازندران هشدار داد که این وضعیت جوی دریایی علاوه بر احتمال غرق شدن قایق‌های تفریحی و شناورهای سبک، باعث پاره شدن تورهای صیادی بویژه تورهای صید پره و ایجاد خطر برای فعالیت‌های صیادی خواهد شد.

در این اخطاریه توصیه شده تا مسافران و علاقه‌مندان به دریا طی این مدت از فعالیت‌های تفریحی خودداری کنند و صیادان و فعالان حوزه شیلات نیز از حضور در دریا بپرهیزند.

هواشناسی مازندران همچنین شرایط جوی استان را بر اساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی در روز جاری صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما پیش بینی و اعلام کرد که روز شنبه نیز هوای استان نیمه ابری و از بعداز ظهر ابری همراه با رگبار باران، رعد و برق پراکنده و وزش باد نسبتاً شدید خواهد بود.

شرایط جوی مازندران در روز یکشنبه آینده نیز ابری همراه با کاهش دما، بارش پراکنده باران و وزش باد و از بعداز ظهر با کاهش ابر و در روز دوشنبه نیز صاف تا نیمه ابری همراه با افزایش نسبی دما و از شب در ارتفاعات با وزش باد گرم پیش بینی شده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی