صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان مقیم خارج از کشور

کدخبر: 487807
عملیات صدور کارت ملی هوشمند با ثبت نام و اخذ مشخصات متقاضیان در کنسولگری‌های فرانکفورت، کوالالامپور و وین با صدور نمونه‌های اولیه حسب تقاضاهای دریافت شده وارد فاز اجرایی شد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم رئیس سازمان ثبت احوال کشور، گفت: صدور کارت ملی هوشمند برای ایرانیان مقیم خارج از کشور راه اندازی و وارد فاز اجرایی شد.

هاشم کارگر رئیس سازمان ثبت‌ احوال کشور اظهار کرد: در راستای سیاست های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران به ویژه دولت خدمتگزار سیزدهم و با پیگیری های وزرای محترم کشور و امور خارجه ، عملیات صدور کارت هوشمند ملی با ثبت نام و اخذ مشخصات متقاضیان در کنسولگری‌های فرانکفورت، کوالالامپور و وین با صدور نمونه‌های اولیه حسب تقاضاهای دریافت شده وارد فاز اجرایی شد.

وی افزود: عملیات تجهیز و توسعه زیرساخت‌های لازم برای فرآیند ثبت‌نام و صدور این سند هویتی ملی، پس از برگزاری جلسات متعدد هماهنگی با همکاران وزارت امور خارجه و طراحی و اجرای مراحل مختلف پایلوت به مرحله اجرا رسیده است.

کارگر گفت: صدور کارت ملی هوشمند جهت ایرانیان مقیم خارج از کشور در سایر کنسولگری های جمهوری اسلامی نیز به تدریج پس از اعلام وزارت امور خارجه و ایجاد هماهنگی‌های لازم اجرایی خواهد شد.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی