قالیباف موافق طرح شفافیت آرا است یا مخالف آن؟

کدخبر: 488394
نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: برکات طرح شفافیت از زیان‌های جزئی آن بسیار بیشتر است و باعث تصمیمات محکم‌تر می‌شود چرا که مرحله بعد از شفافیت پاسخگویی است و موجب پاسخ‌گویی نیز می‌شود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، مهدی طغیانی، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی، در رابطه با طرح شفافیت آرای نمایندگان که بار دیگر در دستور کار مجلس قرار گرفته است، گفت: اصل ماجرا این است که پیش از این، تعدادی از نمایندگان توجیه نبودند که این طرح می‌تواند به مردم و مجلس کمک جدی کند، بنابراین قرار شد کمیسیون آئین‌نامه در جلسه غیرعلنی که قبل از بودجه برگزار شد نمایندگانی که مخالف بودند یا قانع نشده بودند را دعوت کند و جزئیات بیشتری را برای آنها توضیح دهد و آنها را توجیه کند.

وی تصریح کرد: همه تلاش خود را کرده‌ایم و این تلاش را ادامه می‌دهیم تا بتوانیم تعداد بیشتری از نمایندگان را با طرح شفافیت آرا همراه کنیم.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تاکید کرد: برکات و فواید این طرح بسیار بیشتر از زیان‌های جزئی است که ممکن است در پی داشته باشد. شفافیت که باشد تصمیماتی که اتخاذ می‌شوند محکم‌تر هستند چرا که مرحله بعد از شفافیت پاسخگویی است و موجب پاسخ‌گویی نیز می‌شود.

طغیانی اظهار کرد: همچنین با تصویب و اجرای شفافیت، بحث‌های تخصصی در سطح جامعه ارتقا پیدا خواهند کرد؛ چراکه پخش و بازتاب مذاکرات کمیسیون‌های مجلس تأثیر بسزایی بر این موضوع می‌گذارد.

وی بیان کرد: رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با این طرح همراه است. باید کمک کنیم بدنه مجلس نیز با طرح شفافیت آرا همراه شوند و خود ما نیز در این زمینه تلاش می‌کنیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی