زمان برگزاری نمایشگاه بین‌المللی قرآن

کدخبر: 489252
بیست و نهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن پس از دو سال وقفه، روز گذشته همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام از ساعت 17 کار خود را در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) آغاز کرد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم بیست‌ونهمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن با شعار «قرآن، کتاب امید و آرامش» به‌مدت ۱۴ روز در قالب ۴۵کمیته و بخش نمایشگاهی و صدها غرفه از روز گذشته آغاز به کار کرد.

 این دوره از نمایشگاه با شعار «قرآن، کتاب امید و آرامش» به‌مدت 14 روز از ساعت 17:30 تا 23:30 در قالب 45 کمیته و بخش نمایشگاهی و صدها غرفه میزبان مشتاقان قرآن و عترت خواهد بود.

از جمله ویژگی‌های نمایشگاه امسال قرآن، برپایی نمایشگاه مجازی برای آن عده از افرادی است که به هر علتی توانایی حضور در محل نمایشگاه را ندارند، بر این اساس، بناست هرآنچه در نمایشگاه حضوری عرضه می‌شود در نمایشگاه مجازی نیز ارائه شود، علاقه‌مندان از طریق آدرس  www.iqfa.ir  می‌توانند از امکانات این پایگاه استفاده کنند.

به‌گفتۀ مسئولان نمایشگاه بین‌المللی قرآن، از امتیاز خاص این دوره از نمایشگاه، طراحیِ 80 ایدۀ خلاقانه در قالب 46 بخش است. بخش فرهنگ دانش‌بنیان و سواد سایبری و مجازی از جملۀ این ایده‌هاست که بناست طی فرآیندی، بازدیدکنندگان با مقدمات سواد رسانه‌ای آشنا شوند تا به این ترتیب بسترهای لازم جهت کاهش آسیب‌های فضای مجازی به سبک زندگی خانواده‌ها به‌ویژه جوانان و نوجوانان را فراهم کند. خدمات‌محور و خدمات‌پایه بودن نمایشگاه در این دوره از مهم‌ترین ویژگی‌های این رویداد قرآنی شمرده شده است.

از جمله بخش‌های نمایشگاه قرآن امسال «مسجد جامعه‌پرداز و تمدن‌ساز»، «آثار فرهنگی و صنایع دستی قرآنی»، «آواها و نغمات قرآنی»، «الگوهای فرهنگی»، «ترجمۀ قرآن»، «فضای سایبری و فرهنگ دانش‌بنیان»، «جهاد تبیین»، «ترویج فرهنگ نهج‌البلاغه»، «خانواده و سبک زندگی قرآنی»، «نوجوان»، «باغ آیه‌ها»، «مشاوره‌های قرآن‌بنیان»، «نشر مکتوب و دیجیتال دینی»، «عفاف و حجاب»، «خادمان قرآن»، «هنرهای دینی»، «عرضۀ محصولات حجاب» و... است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی

    اقتصادنیوز: ارزش بیت کوین در هفته اخیر تقریباً ثابت بود. سیگنال‌های فنی چشم انداز ی نزولی یا کم‌نوسان را برای این…

از دست ندهید
فلای تودی