انتقاد رئیس دومای روسیه از زلنسکی/او به دنبال خریدن زمان است

کدخبر: 489274
وولودین اظهار کرد، زلنسکی باید سربازانش را از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک عقب کشیده و چنانچه برای مردم کشورش اهمیت قائل است دست به اتخاذ تصمیماتی دیگر بزند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری تاس اعلام کرد، مقام ارشد پارلمان روسیه امروز (یکشنبه) اظهار کرد، رئیس جمهور اوکراین با اعلام آمادگی برای مذاکرات در حالی که در ضمنش تقاضای دریافت کمک از ناتو می‌کند، به دنبال خریدن زمان است.

ویاچسلاو وولودین، رئیس مجلس دومای دولتی روسیه، این اظهارنظر را در واکنش به یک بیانیه ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین درباره آمادگی کشورش برای بحث کردن بر سر لغو کاندیداتوری اوکراین برای عضویت در ناتو و وضعیت شبه جزیره کریمه  در صورت عقب‌نشینی سربازان روسیه از اوکراین و توقف حملات به این کشور مطرح کرد.

وولودین در اظهاراتش تصریح کرد: او قبلا هم چنین صبحت‌هایی را قبل از مذاکرات در ترکیه زمانی که سربازان ما در نزدیکی شهر کی‌یف بودند مطرح کرد. روسیه فعالیت‌هایش را در آن منطقه کاهش داد و سربازانش را از آنجا خارج کرد. و پس از آن صحنه‌سازی در شهر بوچا و تحریکات دیگر مطرح شد. کی‌یف سپس تعهداتی را که مورد پذیرش قرار داده بود، کنار گذاشت.

او ادامه داد: همان سناریو حالا دوباره روی میز قرار گرفته است. دلیل آن روشن است.

وولودین اظهار کرد، زلنسکی باید سربازانش را از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک عقب کشیده و چنانچه برای مردم کشورش اهمیت قائل است دست به اتخاذ تصمیماتی دیگر بزند.

رئیس مجلس دومای پارلمان روسیه گفت، نیروهای مسلح اوکراین تاکنون تعداد ۲۳۳۶۷ نفر را از دست داده‌اند، در حالی که تا دیروز ۱۴۶۴ نفر در شهر ماریوپل خودشان را تسلیم کردند و تعداد ۲۵۰۰ تن دیگر هم در محل کارخانه آزووستال این شهر گرفتار شده‌اند.

وولودین بیان داشت: اگر زلنسکی به مردم اوکراین اهمیت می‌دهد باید فورا دست به اتخاذ این تصمیمات بزند. اول این که سربازانش را از جمهوری‌های خلق دونتسک و لوهانسک خارج کند. دوم در چارچوب یک توافق اوکراین را متعهد کند به این که کریمه را به رسمیت بشناسد، وضعیت عدم تعهد به بلوک‌ها را بپذیرد و به زدودن هویت نازی و غیرنظامی ساختن این کشور اقدام کند.

این مقام ارشد پارلمان روسیه تصریح کرد:‌ هیچ راه دیگری به غیر از این نمی‌تواند وجود داشته باشد.

تیتر یک
  • افت ۱.۵ درصدی ارزش بازار رمزارزها

    اقتصادنیوز : نوسانات در بازار ارزهای دیجیتال محدود شده و بیت کوین در حدود قیمت ۳۰ هزار دلار معامله می شود. اتریوم هم…

از دست ندهید
فلای تودی