با این 4 خوراکی خوشمزه شکم خود را تخت کنید

کدخبر: 489634
اقتصادنیوز: برای داشتن شکم صاف باید به مصرف خوراکی‌های حاوی فیبر فراوان توجه داشت که سبوس جودوسر یکی از این منابع غذایی است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از سلامت، برای جلوگیری از بزرگ‌شدن شکم نیاز به نسخه جادویی نیست؛ فقط کافی است تمرینات منظم ورزشی در برنامه روزانه گنجانده شده و اصول تغذیه صحیح نیز رعایت شود.  در ادامه این مطلب، به معرفی مواد غذایی اشاره خواهیم کرد که عادت به خوردن آنها به داشتن شکمی صاف کمک می کند. 

 

خیار

یکی از مهم‌ترین توصیه‌ها برای داشتن شکم صاف، مصرف خوراکی‌هایی است که هضم را تسهیل ‌کند، کم‌کالری بوده و خواص دیورتیک داشته‌ باشد. خیار از جمله این خوراکی‌هاست که به‌دلیل مقدار آب فراوان به پاکسازی بدن از مواد زائد و سمی کمک می‌کند و حاوی مقدار بالایی سلیسیوم و گوگرد است که این دو ماده معدنی به تسهیل چربی‌سوزی به‌خصوص چربی‌های ناحیه شکم کمک می‌کنند. 

فلفل قرمز

انواع فلفل به‌خصوص فلفل قرمز نیز برای داشتن شکم صاف موثر است. علت اینکه دانه‌های فلفل حاوی آنزیمی به‌نام کپسایسین است که خواص لاغرکننده دارد. علاوه بر این فلفل به‌عنوان خوراکی ضدگرسنگی شناخته می‌شود و ترشح آدرنالین و نورآدرنالین که هورمون‌های موثر در چربی‌سوزی هستند را تسهیل می‌کند. فلفل همچنین جزء خوراکی‌های با شاخص گلایسمی پایین نیز محسوب می‌شود و منبع غنی از آنتی‌اکسیدان‌هاست. 

انبه و موز

این میوه های استوایی منبع غنی از بتاکاروتن هستند که به کاهش چربی‌‌های شکم کمک می‌کنند. از طرفی، انبه حاوی آنزیمی است که هضم را تسهیل می‌کند و به پیشگیری از یبوست کمک می‌کند. در کنار انبه، موز نیز تاثیر خوبی در جلوگیری از بزرگ‌شدن شکم دارد زیرا علاوه بر اینکه تاثیر سیرکنندگی بالایی دارد، حاوی مقدار بالایی پتاسیم است که مانع از احتباس آب و عامل تورم و سلولیت بافت اطراف شکم می‌شود.

سبوس جودوسر

برای داشتن شکم صاف باید به مصرف خوراکی‌های حاوی فیبر فراوان توجه داشت. سبوس جودوسر یکی از این منابع غذایی است. هنگام مصرف، سبوس جودوسر مقدار بالایی آب جذب کرده و در نتیجه احساس سیرکنندگی خوبی ایجاد می‌کند که در تناسب اندام موثر خواهد بود.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی