کشت تابستانه در این شهرستان ممنوع شد

کدخبر: 489877
اقتصادنیوز: فرماندار دشت آزادگان امروز در نشست بررسی مشکلات کشاورزی این شهرستان با اشاره به موقعیت بسیار حساس و خطرناک سد کرخه گفت: آورد آب سد کرخه از ابتدای امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش بسیار چشمگیری داشته است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، فرماندار دشت آزادگان با تاکید براینکه آخرین وضعیت مخازن سدهای کرخه بر اساس آخرین آمار به دست آمده ۱۰ درصد نسبت به مدت پارسال کاهش یافته است، گفت که کشت تابستانه در این شهرستان با توجه به محدودیت شدید آبی در سال جاری ممنوع است.

حمید سیلاوی روز سه شنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات کشاورزی این شهرستان با اشاره به موقعیت بسیار حساس و خطرناک سد کرخه افزود: آورد آب سد کرخه از ابتدای امسال تا کنون نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش بسیار چشمگیری داشته است. 

وی گفت: با توجه به محدودیت ذخایر سدها، امکان تأمین آب برای کشت شلتوک و به طور کلی محصولات پرمصرف آب در این شهرستان وجود ندارد و کشت این محصولات می‌تواند سبب بر هم خوردن تعادل شکننده منابع و مصارف آب در حوضه‌ کرخه شود.

فرماندار دشت آزادگان اظهار داشت : اگر کشاورزان در کشت تابستانه همکاری لازم را نداشته باشند برای تأمین آب مورد نیاز در بخش های  شرب، محیط زیست و دام‌های سنگین در حوضه‌های آبریز کرخه  اختلال ایجاد می شود.
وی ادامه داد: سازمان جهاد کشاورزی برای جلوگیری از بیکاری کشاورزی و تامین معیشت این قشر باید کشت های جایگزین را معرفی کند که آب کمتری را نیاز داشته باشند.

شهرستان دشت آزادگان در غرب خوزستان از رودخانه کرخه آب مورد نیاز خود را تامین می کنند که از سال گذشته این حوضه آبریز دچار بحران شدید آب شده است.

شهرستان دشت آزادگان یکی از مناطق مهم کشت برنج در استان است که به دلیل بحران آب در رودخانه کرخه از سال گذشته کشت این محصول در این شهرستان ممنوع شده است.

تیتر یک
  • پس لرزه اظهارات رابرت مالی در بازار ارز ایران

    اقتصادنیوز ، بازار ارز و طلا امروز شاهد پیشروی همزمان قیمت دلار متشکل، قیمت سکه و قیمت طلا بود.

از دست ندهید
فلای تودی