سبقت آمار قربانیان روزانه کرونای شانگهای از قربانیان ایرانی

کدخبر: 490808
اقتصادنیوز: آمار قربانیان کرونای شانگهای در 24 ساعت گذشته از امار کل قربانیان کرونایی ایران در این روز سبقت گرفت. در حالیکه دیروز در ایران 13 نفر براثر کرونا در گذشتند، در همین مدت در شانگهای 39 نفر بر اثر این بیماری جانباخته‌اند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از یورونیوزقربانیان روزانه کووید-۱۹ در شهر شانگهای چین به یکباره افزایش یافت به طوریکه مقامات این کلانشهر ۲۵ میلیون نفری روز یکشنبه اعلام کردند که ۳۹ نفر در شبانه روز گذشته بر اثر کرونا جان باخته‌اند. این رقم در حالی اعلام شد که شمار قربانیان کووید در روز قبل از آن ۱۲ نفر اعلام شده بود.

 شمار قربانیان کرونا در شهر شانگهای چین از زمان شروع قرنطینه با آمار جدید به دست‌کم ۸۷ نفر رسیده است.

مقامات چین گفته‌اند که ۳۹ مورد فوتی مربوط به سالمندانی بوده است که بیماری‌های زمینه‌ای داشته‌اند.

از سوی دیگر با وجود محدودیت‌های شدید، نزدیک به ۲۲ هزار ابتلای جدید نیز در روز یکشنبه در شهر شانگهای چین ثبت شده است.

مقامات شانگهای چین برای ایجاد محدودیت‌های بیشتر در مهار شیوع کرونا اقدام به ایجاد حصارهایی در خارج از ساختمان‌های مسکونی کرده‌اند که باعث اعتراض‌هایی شده است.

یکی از شهروندان شانگهای در ویبو، گفت: «این بسیار بی‌احترامی به حقوق مردم است چرا که از موانع فلزی برای حیوانات اهلی استفاده می‌شود.» بیش از هزار کیلومتر دورتر، پکن پایتخت چین نیز ابتلای ۲۲ نفر را گزارش کرده و هشدار داده است که برای متوقف کردن شیوع، اقدام «فوری» نیاز است. پانگ شینگهو، مسئول اداره بهداشت پکن روز شنبه به خبرنگاران گفت: «وضعیت جدی است.»

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی