در وبینار روز جهانی مالاریا مطرح شد؛

هشدار جدی وزارت بهداشت نسبت به ورود بیماران از شرق کشور

کدخبر: 491010
اقتصادنیوز: معاون بهداشت وزارت بهداشت در وبینار روز جهانی مالاریا نسبت به ورود بیماران از شرق کشور هشدار داد و آن را تهدیدی جدی دانست.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، کمال حیدری افزود: کشورهای همسایه شرقی ایران علاوه بر مالاریا درگیر بیماریهای دیگری نیز هستند و متاسفانه بیمارانی که از شرق وارد کشور می شوند در تمام کشور پراکنده شده و استان های غیرهمجوار با مرزهای شرقی را نیز درگیر بیماری می‌کنند.

وی با اشاره به این که برای مهار بیماری سرخک و تب دانگی نیز زحمات زیادی از سوی همکاران بهداشتی کشیده شد، بیان داشت: با توجه به تهدیداتی که از شرق کشور داریم درگیر موضوعات مختلفی از جمله بیماری مالاریا هستیم که امیدواریم با برنامه‌ریزی‌ها در جهت دفع بیماری موفق باشیم.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، معاون بهداشت با بیان این که خوشبختانه طی چهار سال اخیر شاهد انتقال محلی بیماری مالاریا در کشور نبوده ایم و در دو سال گذشته نیز فوت ناشی از مالاریا گزارش نشده است، گفت: با تلاش شبانه‌روزی و بی وقفه همکاران‌مان در سراسر کشور به ویژه استان های همجوار شاهد فصل جدیدی از مدیریت و مهار بیماری ها باشیم.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی