یک تازیانه در دست هر کدام از مسئولان باشد!

حقیقت پور: مردمی که به کنسرت اِبی می روند از قالیباف انتقاد نکنند

کدخبر: 491417
یک فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به انتقادات از رئیس مجلس گفت: افرادی به آقای قالیباف انتقاد کنند که خودشان زخمی نباشند و برای فرزندانشان از خارج لباس نخریده باشند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از قرن نو، ماجرای سفر خانواده محمد باقر قالیباف به ترکیه برای خرید سیسمونی هنوز در فضای رسانه ای داغ است، برخی از قالیباف انتقاد می کنند و برخی دیگر حمایت.

منصور حقیقت پور، فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به انتقادات از رئیس مجلس تاکید می کند که افرادی به آقای قالیباف انتقاد کنند که خودشان زخمی نباشند و برای فرزندانشان از خارج لباس نخریده باشند.

مشروح گفت و گوی این فعال سیاسی اصولگرا را در ادامه بخوانید؛

***********

* آقای حقیقت پور! بارها شاهد افشاگری علیه مسئولان یا فرزندان آن ها بوده ایم. این افشاگری ها چقدر برای نظام هزینه ایجاد می کند؟

با افشاگری ها علیه مسئولان، شخصیت آنان را لکه دار می کنند و بر فرض اگر مسئولی اشتباهی کرده است، سال ها کوشش و خدمت او را با چندتا تخت و تبر نمی توان معامله کرد و فروخت. این موج به سمتی می رود که مردم بگویند همه مسئولان مسئله دارند و یک بار باید جلوی آن گرفته شود.

ما منکر آن نیستیم که اگر کسی اشتباهی کرد با او برخورد شود. مسئولان ما نیز باید بدانند، اگر قرار است از حکومت علوی صحبت کنیم، جلودار فخرهای انتخابی باشند. شاید با منایع مالی دسترسی داشته باشند اما مانند رهبری یا امام خمینی که کسی نمی تواند اشکالی از آنان بگیرند، باشند. این که هر ادمی اراده کرده و با موبایل آبروی مردم را ببرد، جفای بزرگی در حق مقامات و مسئولان نظام است. شاید چند مسئول ضعیف هم داشته باشیم اما قاطبه مسئولان افراد صحیحی هستند. 

یک تازیانه در دست هر کدام از مسئولان باشد!

* تناقضی که بین گفتار و عمل مسئولان هست چقدر باعث بی اعتمادی مردم می شود؟ مثلا آقای قالیباف روزی به خاطر خرید لباس از ایتالیا توسط وزیر آقای روحانی از او انتقاد کردند حال همان اتفاق برای خودشان افتاد. یا نماینده ای که می گوید ورود آیفون باید ممنوع شود اما خودش از این گوشی آمریکایی استفاده می کند؟

به نظر من مقامات ما باید یک تازیانه در اختیارشان باشد تا مرتب با تازیانه زدن خود و نفس‌شان از این لذت های به ظاهر دنیوی خود داری کنند تا حرفشان در دل مردم رفته و تاثیر گذار باشد.  

* وقتی که مردم بی اعتماد شوند...

شامل این مثال که می گویند رطب خورده کی منع رطب می توان کرد، نشویم. معلمان اخلاق انقلاب اسلامی از مسئولان بخواهند که زمامدار رفتار خودشان باشند. 

مردمی که به کنسرت ابی رفتند، از قالیباف انتقاد نکنند

* آقای حقیقت پور! به نظر شما برخورد سیاستمداران با ماجرای سفر خانواده آقای قالیباف در مقایسه با فرزند آقآی لاریجانی چطور بود؟

من همه این را در یک فضا می بینم. حذف فرزندان انقلاب به بهانه های مختلف مانند این که به یکی می گویند فرزندت قبل از حوادث 88 رفته درس خوانده است، یا به دیگری می گویند فرزندت رفته و لباس خریده است. مگر فرزندان دیگران یا مردم عادی نمی روند لباس بخرند؟ این افرادی که 4 میلیارد دلار پول ایران را برده و در ترکیه خانه خریدند، مقامات جمهوری اسلامی هستند یا مردم عادی؟  افرادی به آقای قالیباف انتقاد کنند که خودشان زخمی نباشند و برای فرزندانشان از خارج لباس نخریده باشند.  مگر افرادی که برای کنسرت فلانی به آنتالیا می روند، خرید نمی کنند؟ 

* نمی توان این موضوع را به همه مردم تعمیم داد. 

برای کنسرت ابی همه این منتقدان نمی روند و پول خرج نمی کنند؟ مردمی باید انتقاد کنند که خودشان گرفتار این فعل بد نشده باشند. 

* به نظر شما چه مسیری را باید پیش روی مسئولان قرار داد تا دیگر شاهد این افشاگری ها نباشیم؟

ما نیازمند آن هستیم که مقامات و مسئولان ما به ارزهاش اصلی انقلاب برگردند. فرماندهان و بچه هایی که رفتند شهید شدند قصد برداشت دنیوی داشتند؟ ما باید برگردیم، به ارزش های اصلی مکتب و مرام خود برگردیم و دائم خود را کنترل و مهار کنیم تا در دام این وسوسه ها نی‌افتیم.  همچنین اگر آبروی کسی را ببریم، عرش خدا به لرزه در می آید. 

تیتر یک
  • ضعف دلار ادامه پیدا می‌کند؟

    اقتصادنیوز: به گفته بسیاری از تحلیلگران، بزرگترین عامل محرک حرکت صعودی طلا، در روزهای اخیر روند نزولی شاخص دلار آمریکا …

از دست ندهید
فلای تودی