ایران فعالیت جدید هسته ای داشته است؟

ادعای جدید گروسی درباره فعالیت هسته ای ایران

کدخبر: 491752
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مدعی شد که ایران کارگاه جدید خود برای ساخت قطعات سانتریفیوژ را در نطنز راه‌اندازی کرده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «رافائل گروسی»، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی امروز پنجشنبه مدعی شده ایران کارگاه جدید خود برای ساخت قطعات سانتریفیوژ را در یکی از سالن‌های زیرزمینی کارخانه غنی‌سازی سوخت در تأسیسات نطنز، راه‌اندازی کرده است.

اظهارات گروسی را خبرگزاری رویترز پوشش داده اما تا کنون جزئیات بیشتری از آن منتشر نکرده است.

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پیش از این در گزارشی در روز ۱۷ فروردین‌ماه اعلام کرده بود ایران تمامی تجهیزات لازم برای ساخت قطعات سانتریفیوژ را از تأسیسات کرج به نطنز منتقل کرده است.

جمهوری اسلامی ایران و آژانس اتمی آذرماه سال گذشته به توافقی دست یافتند که به نهاد دیده‌بان هسته‌ای سازمان ملل اجازه نصب دوربین‌هایی را در سایت تولید سانتریفیوژ در کرج می‌داد.

یک ماه‌ بعدتر ایران به آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اطلاع داد تجهیزات مربوط به ساخت سانتریفیوژهای پیشرفته را به مکان جدیدی در اصفهان منتقل می‌کند. آژانس برای نظارت بر این فعالیت، دوربین‌هایی را در محل مورد نظر نصب کرد.

 آژانس در گزارش محرمانه خود در فروردین‌ماه اشاره‌ای به مکان دقیقی در نطنز که ایران تجهیزاتش را به آنجا منتقل کرده نکرده بود.

تیتر یک
  • نیم‌قرن با اقتصاد ایران،۳۱ اردیبهشت

    اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…

از دست ندهید
فلای تودی