اسرائیل سفیر روسیه را فراخواند

کدخبر: ۴۹۲۵۳۴
سفیر روسیه در فلسطین اشغالی به وزارت خارجه رژیم صهیونیستی احضار شد.
اسرائیل سفیر روسیه را فراخواند

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از تسنیم، «آمیچای اشتاین» خبرنگار صهیونیستی امروز در صفحه توئیتر خود نوشت: «سفیر روسیه در اسرائیل پس از اظهارات ضدیهودی «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه که گفته بود «هیتلر خون یهودی داشته است»، به وزارت خارجه اسرائیل احضار شد».

«یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی اظهارات «سرگئی لاوروف» در مقایسه «ولودیمر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین با «آدولف هیتلر» دیکتاتور آلمان نازی را « اشتباه تاریخی وحشتناک» توصیف کرد.

وی در ادامه ادعا کرد:«متهم کردن خود یهودیان به یهود ستیزی نابخشودنی است و این اظهارات مستلزم عذرخواهی است. یهودیان خود را در هولوکاست نکشتند. نازل‌ترین سطح نژادپرستی علیه یهودیان هم متهم کردن خود یهودیان به یهودی‌ستیزی است».

وزارت خارجه تل‌آویو همچنین از احضار آناتولی ویکتوروف برای نشان دادن اعتراض خود نسبت به اظهارات لاوروف خبر داد.

لاوروف روز گذشته در مصاحبه با شبکه ایتالیایی «زونا بیانکا» در پاسخ به این سوال که روسیه چگونه می‌خواهد اوکراین را نازی‌زدایی کند در حالی که مردم این کشور خودشان یک رئیس‌جمهور یهودی را انتخاب کرده‌اند، گفت: «این که زلنسکی یهودی است مهم نیست؛ این واقعیت، نافی وجود عناصر نازی در اوکراین نیست؛ من معتقدم که هیتلر خون یهودی داشت و برخی از بدترین یهودی ستیزها، خودشان یهودی هستند».

پیش از این نیز وزارت امور خارجه روسیه «الکس بن زوی» سفیر رژیم صهیونیستی در مسکو را به دلیل سخنان اخیر «یائیر لاپید» وزیر خارجه این رژیم در محکومیت حمله روسیه به اوکراین، احضار کرده بود.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی که پیش از این عملیات نظامی روسیه در اوکراین را هم محکوم کرده بود در بیانیه خود بعد از رای گیری مدعی شد، کشتار مردم بیگناه اوکراین و غیرنظامیان دلیل رای مثبت این رژیم در مجمع عمومی بوده است.

روابط مسکو و تل آویو بعد از شروع عملیات نظامی روسیه در اوکراین و مواضع ضدروسی رژیم صهیونیستی به تیرگی گراییده است.

تیتر یک
  • ذهنیت سازی مخرب هند، امنیت هسته ای پاکستان را زیر سوال برد؟

    اقتصادنیوز: هفته های اخیر، برخی از لابی ها با انگیزه های سیاسی در باب رژیم امنیت هسته ای پاکستان برداشت های نادرست و…

از دست ندهید
کارگزاری مفید