آماده جنگ دیگری باشید

هدیه بزرگ اوکراین به جهان/پوتین مدت زیادی بر سر قدرت نمی‌ماند

کدخبر: 494343
اقتصادنیوز: وزیر امورخارجه لیتوانی گفت که نه تنها برکناری ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه از قدرت، بلکه کل حکومتی که از او حمایت می‌کند برای توقف "جنگ افروزی" روسیه ضروری است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، لندسبرگیس سه شنبه شب در مصاحبه با سی‌ان‌ان گفت، کشورش خواستار حضور دائمی نیروهای آمریکایی در خاک لیتوانی است و آن را «بزرگ‌ترین عامل بازدارنده در مقابل روسیه» می‌داند. 

لیتوانی از زمان آغاز جنگ در اوکراین بیش از ۲ ماه پیش، به یک حامی فعال کی‌یف تبدیل شده و اولین کشور در اتحادیه اروپا بوده که واردات گاز از روسیه را متوقف کرده است. 

وزیر خارجه لیتوانی ادعا کرد: تا زمانی که پوتین و حامیان آن حضور دارند، جهان باید آماده وقوع جنگ دیگری باشد و این جنگ کشورهای اروپایی را نیز درگیر خواهد کرد. 

وزیر امورخارجه لیتوانی پیش از این نیز در سخنانی تند علیه مسکو گفت، تلاش رئیس‌جمهور روسیه برای تغییر دولت اوکراین باید سرآغاز «پوتین زدایی» باشد. 

اگزماینر، گابریلیوس لندسبرگیس، در مصاحبه‌ی تلویزیونی ادعا کرد: «من معتقدم پوتین زدایی ابتدا در اوکراین اتفاق خواهد افتاد. این بزرگترین هدیه اوکراین به جهان است. رژیم پوتین در حال فروپاشی است.» 

چندی پیش جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هم در سخنان مشابهی گفت که پوتین "نمی تواند مدت زیادی بر سر قدرت بماند".

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی