کاخ سفید: از عضویت سوئد و فنلاند حمایت می‌کنیم

کدخبر: 494734
جن ساکی در یک نشست خبری گفت: «ایالات متحده از تلاش‌های فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو در صورت تمایل حمایت خواهد کرد».

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، صدی البلد نوشت، در پی تهدید روسیه علیه روسیه و فنلاند در صورت عضویت در ناتو، جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید گفت که ایالات متحده از درخواست فنلاند و سوئد برای عضویت در ناتو در صورت طرح این خواسته از سوی آن‌ها، حمایت خواهد کرد.

ساکی در یک نشست خبری گفت: «ایالات متحده از تلاش‌های فنلاند و سوئد برای پیوستن به ناتو در صورت تمایل حمایت خواهد کرد».

وی افزود که ایالات متحده آماده است تا حمایت‌های لازم را برای ورود به آنها ارائه دهد.

فنلاند و سوئد به تازگی در مورد امکان دست کشیدن از موضع بی طرفی طولانی مدت خود درباره عملیات نظامی روسیه در اوکراین صحبت هایی مطرح کرده و نشان داده‌اند که در آستانه تصمیم گیری برای پیوستن به ناتو هستند.

دیمیتری پولیانسکی، معاون نماینده دائم روسیه در سازمان ملل، پیشتر اعلام کرد که فنلاند و سوئد در صورت عضویت در ناتو، به هدف بالقوه نیروهای مسلح روسیه تبدیل خواهند شد.

پولیانسکی خاطرنشان کرد زمانی که این دو کشور به عضویت ناتو درآیند، سرزمین آنها ممکن است هدف بالقوه نیروهای مسلح روسیه باشد.

همزمان ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو از تصمیم رهبران فنلاند برای پیوستن به این ائتلاف استقبال کرد و گفت که روند الحاق به سرعت انجام خواهد شد.

  دبیرکل ناتو خاطرنشان کرد که "فرآیند روان و سریع خواهد بود."

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی