خارج کردن توده‌ای عجیب از شکم بیمار 35 ساله

کدخبر: 504867
اقتصادنیوز: پس از مراجعه خانمی ۳۵ ساله به اورژانس بیمارستان پورسینای آشخانه در خراسان شمالی، پزشکان یک توده در ابعاد ۲۰*۱۰*۱۰ از تخمدان راست این بیمار خارج کردند و در حال حاضر وضعیت جسمانی بیمار مساعد است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، جراح زنان بیمارستان پورسینای آشخانه در خراسان شمالی گفت: با کمک کادر پزشکی بیماستان طی یک عمل جراحی توده ۱.۵ کیلوگرمی از شکم یک زن ۳۵ ساله خارج شد و هم اینک وضعیت جسمانی بیمار مساعد است.

دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گزارش داد، دکتر مریم یزدانی، روز سه‌شنبه اظهار داشت: با مراجعه خانمی ۳۵ ساله با درد شدید به اورژانس بیمارستان و انجام معاینات اولیه، بیمار به اتاق عمل ارجاع و با همکاری تیم گروه بیهوشی، یک توده در ابعاد ۲۰*۱۰*۱۰ از تخمدان راست بیمار خارج و تخمدان به علت تورشن و پیچ خوردگی برداشته شد.

وی افزود: توده دیگری نیز از تخمدان چپ بیمار خارج و برای پاتولوژی به آزمایشگاه ارسال شد.

یزدانی یادآور شد: بر اساس این گزارش بیمار با حال عمومی خوب از بیمارستان ترخیص شد.

هم اینک درمانگاه تخصصی بیمارستان پورسینا دارای چهار متخصص جراح و داخلی، ۲ متخصص اطفال، ۲ متخصص زنان و زایمان، ۲ متخصص بیهوشی و یک رادیولوژیست است.

شهرستان ۱۱۰ هزار نفری مانه وسملقان در ۴۵ کیلومتری غرب بجنورد است.

خراسان شمالی دارای ۱۱ بیمارستان و هزار و ۴۴۴ تخت بیمارستانی است و هم اکنون پنج هزار نفر در حوزه سلامت این استان خدمت رسانی می کنند.   

در این استان ۸۶۳ هزار نفری، ۳۶۰ پزشک عمومی و ۲۵۰ پزشک متخصص فعالیت دارند.

 

  •  

  •  

  •  

  •  

  •  

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی