اتهام مسکو به نیروهای اوکراینی درباره حمله موشکی به شهرهای روسیه

کدخبر: 505895
اقتصادنیوز: وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد، حملات موشکی اوکراین علت وقوع انفجار در شهر «بلگورود» روسیه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزارت دفاع روسیه درباره انفجارهای امروز گفت نیروهای اوکراینی شهرهای روسی را هدف حملات موشکی قرار داده‌اند.

وزارت دفاع روسیه روز یکشنبه اعلام کرد، حملات موشکی اوکراین علت وقوع انفجار در شهر «بلگورود» روسیه است.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، «ایگور کناشنکوف» سخنگوی وزارت دفاع روسیه گفت: «تأکید می‌کنم که این حمله موشکی بوده و به‌طور عامدانه برای هدف قرار دادن جمعیت غیرنظامیان شهرهای روسیه برنامه ریزی شده بود».

این مقام نظامی روس گفت، پدافند هوایی روسیه سه موشک «توشکا-یو» شلیک شده توسط اوکراینی‌ها را منهدم کردند اما تکه‌های آن‌ها بر روی ساختمان‌های مسکونی فرو ریختند. پدافند هوایی روسیه همچنین چند پهپاد انتحاری اوکراینی را بر فراز شهر «کورسک» منهدم کردند.

تا بعد از ظهر یکشنبه به وقت تهران، هیچ یک از مقامات اوکراینی به اتهامی که از سوی وزارت دفاع روسیه مطرح شده پاسخی نداده‌اند.

صبح امروز (پنجشنبه) رسانه‌های غربی به نقل از فرماندار محلی گزارش کردند که دست‌کم سه نفر در انفجارهایی در شهر «بلگورود» روسیه در نزدیکی مرز اوکراین کشته شدند.

علاوه بر روسیه،  رئیس جمهور بلاروس، از متحدان مسکو نیز از دفع حملات موشکی اوکراین به تاسیسات  بلاروس در روزهای گذشته خبر داده است.

«آلکساندر لوکاشنکو» رئیس جمهور بلاروس شنبه شب به وقت تهران گفت که  اوکراین سه روز پیش تلاش کرد تا به تاسیسات نظامی در خاک بلاروس حمله کند، اما تمام موشک‌های این کشور رهگیری شدند.

 

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی