توئیت امیرعبداللهیان درباره بمباران شیمیایی سردشت

کدخبر: 505953
حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز (دوشنبه) در توئیتی درباره بمباران شیمیایی سردشت نوشت: بمباران شیمیایی سردشت، اوج وقاحت رژیم صدام در جنگ تحمیلی علیه کشورمان بود.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، وزیر امور خارجه با بیان اینکه بمباران شیمیایی سردشت، اوج وقاحت رژیم صدام در جنگ تحمیلی علیه ایران بود، گفت: سکوت و همدستی مدعیان حقوق بشر در این جنایت وحشیانه و مغایر با حقوق بین‌الملل، هرگز از خاطر ملت ایران فراموش نخواهد شد.

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز (دوشنبه) در توئیتی درباره بمباران شیمیایی سردشت نوشت: بمباران شیمیایی سردشت، اوج وقاحت رژیم صدام در جنگ تحمیلی علیه کشورمان بود.

وی افزود: سکوت و همدستی مدعیان حقوق بشر در این جنایت وحشیانه و مغایر با حقوق بین‌الملل، هرگز از خاطر ملت بزرگ ایران فراموش نخواهد شد. روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک را گرامی می‌داریم.

به گزارش فارس، وزیر امور خارجه پیش از این نیز در پیامی به مناسبت سالگرد بمباران شیمیایی سردشت تصریح کرد: وزارت امور خارجه از هیچ تلاشی برای احقاق حقوق شهدا و جانبازان شیمیایی از مجاری ذیربط حقوقی و بین‌المللی، فروگذار نکرده و نخواهد کرد.

گفتنی است، هشتم تیر ماه سالگرد بمباران شیمیایی سردشت به عنوان روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک نامگذاری شده است.

در پیام وزیر امور خارجه آمده بود: ۳۵ سال از بمباران شیمیایی دهشتناک شهر سردشت به دست رژیم سفاک بعثی، سپری شد. اگرچه در طول هشت سال جنگ تحمیلی بیش از ۳۰۰ بار از سلاح و بمب‌های شیمیایی علیه نظامیان و غیرنظامیان ایرانی در کلیه استان‌های نوار مرزی غرب ایران استفاده شد، اما حمله شیمیایی تیرماه ۱۳۶۶ به چهار نقطه شهر سردشت و برخی روستاهای اطراف آن شهر، غم انگیز‌ترین وجه از جنایات رژیم صدام و شرکای غربی‌اش را به تصویر کشید. بدین مناسبت و نامگذاری آن به عنوان «روز ملی مبارزه با سلاح‌های شیمیایی و بیولوژیک»، یاد و خاطره شهدای والامقام و جانبازان معزز شیمیایی را گرامی می‌دارم و برای بازماندگان و خانواده آن عزیزان از خداوند متعال صبر و شکیبایی مسئلت می‌کنم.

تیتر یک
از دست ندهید