توقیف 3 فروند قایق حامل دام قاچاق در آب‌های قشم+ جزئیات

کدخبر: 506060
رئیس کل دادگستری هرمزگان از توقیف ۳ فروند قایق حامل دام زنده قاچاق در آب‌های جزیره قشم خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایلنا، مجتبی قهرمانی گفت: به دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم و در راستای اجرای طرح مبارزه با قاچاق، مأموران دریابانی موفق شدند ۳ فروند شناور حامل محموله‌های دام قاچاق را شناسایی و توقیف کنند.

قهرمانی با بیان اینکه این محموله‌های قاچاق شامل ۹۷ رأس دام به ارزش تقریبی ۹ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال است، تصریح کرد: NV این عملیات، ۶ نفر از قاچاقچیان نیز دستگیر شده اند که با صدور قرار تأمین کیفری در بازداشت به سر می برند.

وی با اشاره به اینکه قاچاقچیان قصد داشتند به وسیله قایق‌های تندرو این محموله‌های دام زنده را به یکی از کشورهای حوزه خلیج فارس منتقل کنند، یادآور شد: خوشبختانه با اقدام به موقع دستگاه قضایی و عملیات ضربتی مأموران دریابانی، از خروج این محموله‌های ارزشمند دام از مرزهای کشور و خسارات ناشی از آن جلوگیری شد.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان با تأکید بر اینکه قاچاق دام زنده و مولد خسارات جبران ناپذیری به اقتصاد کشور و تولید ملی وارد می کند، خاطر نشان ساخت: دستگاه قضایی در مبارزه با پدیده شوم قاچاق هرگز کوتاه نخواهد آمد و به همین منظور با تمام توان و بدون اغماض با قاچاقچیان برخورد خواهد کرد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی