ذوق زدگی روسیه از استعفای بوریس جانسون!

کدخبر: 506839
معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه به استعفای بوریس جانسون واکنش نشان داد.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه روز پنجشنبه به استعفای «بوریس جانسون» نخست‌وزیر انگلیس واکنش نشان داد.

خبرگزاری «تاس» گزارش داد، «دیمیتری مدودوف» معاون رئیس شورای امنیت ملی روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد، استعفای جانسون «نتیجه منطقی سیاست‌های متکبرانه و گستاخانه انگلیس» به ویژه در عرصه بین‌المللی بود.

مدودوف افزود: «بهترین رفیق اوکراین» در حال رفتن است و «پیروزی» در اوکراین به خطر افتاده است و «منتظر شنیدن اخبار مشابهی از آلمان، لهستان و کشورهای حوزه بالتیک هستیم».

از سوی دیگر «دیمیتری پسکوف» سخنگوی ریاست جمهوری روسیه اعلام کرد: «می‌خواهیم این امید را داشته باشیم که روزی در بریتانیا، افرادی حرفه‌ای‌تر روی کار بیایند که بتوانند تصمیمات خود را از طریق گفت‌وگو و تعامل اتخاذ کنند».

این مقام روس در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «یک سیستم سیاسی بسیار پیچیده [در انگلیس] وجود دارد و فردی که اصلاً از حمایت عمومی برخوردار نیست، می‌تواند دولت این کشور را رهبری کند».

بعد از گمانه‌زنی‌های رسانه‌های انگلیس درباره استعفای جانسون از منصب نخست‌وزیری، وی بعد از ظهر روز پنجشنبه با برگزاری یک نشست خبری در مقابل خبرنگاران حاضر در شماره ۱۰ خیابان داونینگ استریت (مقر نخست‌وزیری) اعلام استعفا کرد.

استعفای نخست‌وزیر انگلیس در شرایطی انجام شد که طی روزهای اخیر موج کناره‌گیری وزرا و معاونان وزرای کابینه او وضعیت بحرانی را برای بوریس جانسون ایجاد کرد و او در نهایت به رغم مقاومت‌های اولیه، او مجبور به اعلام استعفا شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی