خشم شدید اوکراین از ترکیه/ احضار سفیر ترکیه در کی‌یف

کدخبر: 506862
سفیر ترکیه در کی‌یف به وزارت امور خارجه اوکراین احضار شده است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، وزارت امور خارجه اوکراین روز پنجشنبه سفیر ترکیه را احضار کرده و اعتراض کی‌یف به خروج یک کشتی روسی از بندر «قره سو» ترکیه را ابلاغ کرد.

رویترز گزارش داد، سخنگوی وزارت امور خارجه اوکراین در بیانیه‌ای اعلام کرد: «متأسف هستیم که با وجود شواهد کیفری که به مقامات ترکیه ارائه کردیم، کشتی روسی "ژیبک ژولی" که مملو از غلات دزدیده شده از اوکراین بود اجازه پیدا کرد بندر قره سو را ترک کند».

این مقام اوکراینی افزود: «سفیر ترکیه در کی‌یف به وزارت امور خارجه اوکراین دعوت می‌شود تا درباره این وضعیت غیر قابل قبول شفاف‌سازی کند».

امروز (پنجشنبه)  یک منبع در گمرک ترکیه گفت که کشتی باری روسیه می‌تواند از بندرگاه ترکیه خارج شود. وی به خبرگزاری اسپوتنیک گفت که «ما این کشتی را توقیف نکردیم تا اجازه دهیم، برود. یک اقدام عادی به نحو مطلوب بود و می‌تواند امروز یا هر زمان که بخواهد، [ترکیه را] ترک کند».

این منبع با بیان اینکه خروج این کشتی، بستگی به تصمیم روسیه دارد، تصریح کرد، ترکیه این کشتی را توقیف نکرد و آنچه درباره مصادره کالاهای موجود در آن گفته شد، اخبار ساختگی رسانه‌ای است.

«مولود چاووش اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه پیشتر در کنفرانس خبری با حضور وزیر خارجه انگلیس وعده داد که ترکیه درباره ادعاها در خصوص سرقت غلات اوکراین توسط روسیه تحقیق می‌کند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی