هشدار مسکو نسبت به احتمال آمریکا و متحدانش با روسیه

کدخبر: 507798
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه توکیو را متهم ساخت که تلاش می کند روسیه را کشوری جلوه دهد که دست به تهدیدهای هسته ای می زند. به گفته زاخارووا، سخنان اخیر فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در مورد مسئله سلاح های هسته ای بهت آور است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، ماریا زاخارووا سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفت که آمریکا و متحدانش در آستانه درگیری علنی نظامی با روسیه قرار دارند و این امر می تواند تنش های هسته ای با خود به همراه داشته باشد.

تارنمای خبرگزاری دولتی تاس روز سه شنبه به نقل از بیانیه این دیپلمات روس، واشنگتن و متحدان آن را متهم ساخت که پس از "تشدید بحران اوکراین" و "درگیری دوگانه" با روسیه، به نحو خطرناکی در آستانه درگیری نظامی آشکار با این کشور هستند و این به معنای درگیری نظامی مستقیم میان قدرتهای هسته ای خواهد بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه همچنین توکیو را متهم ساخت که تلاش می کند روسیه را کشوری جلوه دهد که دست به تهدیدهای هسته ای می زند. به گفته زاخارووا، سخنان اخیر فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در مورد مسئله سلاح های هسته ای بهت آور است.

نخست وزیر ژاپن به تازگی گفته بود: احساس می کنم اوکراین امروز به نوعی فردای شرق آسیا است. جامعه بین المللی باید متحد شود تا نشان دهد که تلاش‌های یک جانبه برای تغییر وضع موجود  با توسل به زور هرگز محقق نخواهد شد.

تیتر یک
از دست ندهید