انهدام کارخانه موشک سازی اوکراین از سوی ارتش روسیه

کدخبر: 508664
در ادامه نبرد بین روسیه و اوکراین، وزارت دفاع روسیه عصر شنبه به وقت تهران از حمله موفق به یک کارخانه موشک سازی اوکراین خبر داد.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، در ادامه حملات موفق روسیه علیه مواضع اوکراین، نیروهای روس یک کارخانه ساخت موشک‌های بالستیک در اوکراین را منهدم کردند.

در ادامه نبرد بین روسیه و اوکراین، وزارت دفاع روسیه عصر شنبه به وقت تهران از حمله موفق به یک کارخانه موشک سازی اوکراین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای مسلح روسیه یک کارخانه در شهر «دنیپرو» اوکراین که قطعات موشک‌های بالستیک «توچکایو» را تولید می کرد، منهدم کردند.

این وزارتخانه اعلام کرد که نیروهای روسیه همچنین سه هواپیمای نظامی و دو بالگرد اوکراینی را سرنگون کردند.

 در رویداد مرتبط دیگر،وزارت دفاع روسیه روز شنبه اعلام کرد، «سرگئی شویگو» وزیر دفاع این کشور در سفری از پیش اعلام نشده، از نیروهای حاضر در اوکراین بازدید کرده است.

 شویگو با «سرگئی ساروویکین» فرمانده نیروهای حاضر در جنوب و «الکساندر لاپین» فرمانده نیروهای مرکزی در اوکراین و چند مقام نظامی ارشد دیگر دیدار کرد.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این‌زمینه آمده است: «ریاست وزارت دفاع روسیه دستورالعمل‌های لازم به منظور تشدید اقدامات یگان های حاضر در تمام نواحی [اوکراین] را به‌منظور ممانعت از احتمال انجام حملات راکتی و توپخانه‌ای سنگین رژیم کی‌یف علیه زیرساخت‌ها و سکونتگاه‌های غیرنظامی در سرتاسر دونباس و سایر نواحی صادر کرد.»

شویگو تیرماه امسال برای اولین بار از زمان شروع جنگ اوکراین به این کشور سفر کرد. در آن زمان وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد: «در پست‌های فرماندهی یگان‌های روسی، ژنرال ارتش سرگئی شویگو گزارش‌هایی از فرماندهان درباره وضعیت فعلی و اقدامات نیروهای مسلح روسیه در مناطق عملیاتی اصلی شنید.»

پنجم اسفندماه به دنبال درخواست کمک جمهوری‌های خودخوانده دونتسک و لوهانسک برای مقابله با ارتش اوکراین، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه که پیش‌تر استقلال این دو جمهوری را به رسمیت شناخته بود، آغاز «عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین» را اعلام کرد.

مقام‌های ارشد روسیه با تاکید بر اینکه این کشور به دنبال اشغال اراضی اوکراین نیست، هدف از این عملیات را نازی‌زدایی و خلع سلاح اوکراین اعلام کرده‌اند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی