صهیونیست‌ها از ترس هشدارهای سید حسن نصرالله دست به دامن آمریکا شدند

کدخبر: 509533
منابع عبری خبر دادند تل‌آویو در حال اعمال فشار به آمریکا برای تسریع روند مذاکره با لبنان بر سر مناطق مورد مناقشه است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، رسانه‌های عبری خبر دادند که تل‌آویو برای جلوگیری از درگیری با حزب‌الله از آمریکا برای تسریع روند مذاکرات مرزی با بیروت کمک خواسته است.

منابع عبری خبر دادند تل‌آویو در حال اعمال فشار به آمریکا برای تسریع روند مذاکره با لبنان بر سر مناطق مورد مناقشه است.

روزنامه «العربی الجدید»، امروز (چهارشنبه)، به نقل از روزنامه عبری «اسرائیل هیوم» و کانال ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد که تل‌آویو برای جلوگیری از درگیری با جنبش حزب‌الله لبنان در تلاش و تکاپو برای تسریع روند مذاکره غیرمستقیم با لبنان است.

اسرائیل هیوم در این باره نوشت که تل‌آویو پیامی مبنی بر لزوم تلاش برای جلوگیری از درگیری با حزب‌الله از طریق تسریع روند مذاکره با بیروت برای طرف آمریکایی ارسال کرده است.

طبق گزارش این روزنامه، تل‌آویو بیم آن دارد که شکست در مذاکرات پیش از ماه سپتامبر به درگیری با جنبش حزب‌‌الله لبنان بیانجامد.

بنا بر این گزارش، تل‌آویو از «عاموس هوکشتاین» میانجی آمریکایی خواسته است اقدامات دیپلماتیک خود را برای پایان دادن به اختلافات دو طرف در سریع‌ترین زمان ممکن افزایش دهد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که سید حسن نصرالله دبیرکل جنبش حزب‌الله لبنان اخیرا اشاره کرد که تل‌آویو برای استخراج گاز از میدان «کاریش» تنها تا ماه سپتامبر زمان دارد.

دبیرکل حزب‌الله هشدار داده بود که اگر لبنان به حقوق طبیعی خود دست پیدا نکند، هیچ کس اجازه استخراج گاز از میدان کاریش را نخواهد داشت.

حزب‌الله پیش از این، چند پهپاد غیرمسلح را برای هشدار به رژیم صهیونیستی به سوی میدان گازی کاریش ارسال کرده بود که سید حسن نصرالله در سخنرانی خود با اشاره به این اقدام، اعلام کرد که هدف از این گام، هشدار به رژیم صهیونیستی بوده است.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی