محدودیت‌های کرونایی برمی‌گردد؟

کدخبر: 509705
وزیر بهداشت گفت: در حال حاضر بیشتر موارد بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا، افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده‌اند. بنابراین لازم است عموم گروه های هدف، امسال حداقل یک دوز واکسن یادآور را دریافت کنند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، بهرام عین‌اللهی، وزیر بهداشت امروز در حاشیه مراسم نخستین آیین دانش‌آموختگی دانشجویان پزشکی که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با بیان این که مهمترین عاملی که به کمک آن می‌توان با بیماری کرونا مقابله کرد واکسیناسیون است، گفت: در حال حاضر بیشتر موارد بستری و فوتی‌های ناشی از کرونا، افرادی هستند که واکسن دریافت نکرده‌اند. بنابراین لازم است عموم گروه های هدف، امسال حداقل یک دوز واکسن یادآور را دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیمار مبتلا به کرونا حداقل به مدت یک هفته باید نسبت به قرنطینه خود اقدام کند، تصریح کرد: در صورت حضور بیمار مبتلا به کرونا در جامعه و بی توجهی به رعایت خودقرنطینگی، هر فرد می‌تواند ۱۸ نفر دیگر را به این بیماری مبتلا کند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه از سوی دیگر استفاده از ماسک مهم ترین نقش را در پیشگیری از ابتلا به بیماری دارد، گفت: توصیه می‌شود عموم مردم در اماکن عمومی، وسایل نقلیه عمومی، مترو، فضای سربسته و مجالس از ماسک استفاده کنند.

عین‌اللهی با بیان اینکه بسیاری از محدودیت‌ها با توجه به رنگ‌بندی شهرها اعمال می‌شود و شهرهایی که به رنگ قرمز و نارنجی در می‌آیند، محدودیت‌های بیشتری نیز خواهند داشت، اظهار امیدواری کرد که با همکاری موثر عموم مردم بتوانیم از این مرحله از همه‌گیری کرونا به زودی عبور کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اجرای طرح دارو یار اظهار کرد: برای اجرای این طرح حدود شش ماه متخصصان و صاحب نظران توانمند عرصه داروی کشور در خصوص آن مطالعه و برنامه‌ریزی داشتند و در قالب این طرح بسته‌ای تهیه شده است تا بتوان ضمن بهبود کیفیت خدمت به مردم، هزینه‌های برخی از داروها را کنترل کرد.

وزیر بهداشت افزود: هدف این است که قیمت هیچ نوع دارویی برای افرادی که از بیمه استفاده می‌کنند افزایش پیدا نکند و پوشش بیمه‌ای داروها افزایش یابد و در برخی از موارد قیمت داروها کاهش یابد.

وی با بیان اینکه این امر مستلزم آن است که همگان زیر پوشش بیمه قرار گیرند، اظهار کرد: خوشبختانه با مصوبه مجلس شورای اسلامی و اختصاص حدود ۶ هزار میلیارد تومان نزدیک ۶ میلیون نفر زیر پوشش بیمه قرار گرفتند اما هنوز ۱.۵ میلیون نفر نسبت به این امر اقدام نکرده‌اند که سه ماه فرصت داده شده تا همه به صورت رایگان زیر پوشش بیمه قرار گیرند.

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی