واکنش آلمان به عکس یادگاری رئیسی، پوتین و اردوغان/ چالش برانگیز است!

کدخبر: 510114
آنالنا بائربوک، وزیر خارجه آلمان در واکنش به عکس مشترک رئیسی، پوتین و اردوغان گفت: این عکس نمایانگر یک چالش است.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از فارس، «آنالنا بائربوک» وزیر امور خارجه آلمان امروز (شنبه) در واکنش به عکس مشترک آیت‌الله «سیدابراهیم رئیسی»، «ولادیمیر پوتین» و «رجب طیب اردوغان» رؤسای جمهور ایران، روسیه و ترکیه پس از نشست تهران، گفت که این عکس نمایانگر یک چالش است زیرا ترکیه عضو ناتو است.

رسانه‌های روسیه گزارش کردند، وزیر امور خارجه آلمان در این خصوص گفت: «این حقیقت که رئیس‌جمهور ترکیه در این عکس است، تقریباً‌ چالش ایجاد می‌کند».

وی در مصاحبه با روزنامه آلمانی بیلد گفت که ترکیه در جنگ اوکراین به کی‌یف علیه روسیه کمک می‌کند و «به همین دلیل این عکس برای من غیرقابل درک است به ویژه از نقطه نظر ناتو که ترکیه یکی از اعضای آن محسوب می‌شود».

شامگاه سه شنبه 28 تیر رؤسای جمهور سه کشور ایران، روسیه و ترکیه با یکدیگر نشست سه‌جانبه‌ای را در تهران برگزار کردند و در پایان اجلاس آستانه در تهران، بیانیه مشترکی صادر کردند.

در بخش‌‌هایی از این بیانیه بر مواردی از این قبیل تصریح شد که روسای جمهور سه کشور، «شرایط شمال سوریه را بررسی و تأکید کردند که دستیابی به امنیت و ثبات در منطقه تنها در سایه حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی این کشور ممکن است».

خبرگزاری فرانسه نیز با اشاره به نشست مهم تهران نوشت، این سه کشور در این نشست دیدگاههای خود را درباره سوریه هماهنگ کردند تا از تنش بیشتر در منطقه جلوگیری کنند.

نشست سه جانبه رئیسی، اردوغان و پوتین برای بسیاری از کشورهای غربی که تلاش می‌کنند فشارها به جمهوری اسلامی و روسیه را تشدید بخشند، بسیاری امری عجیب بود که باید از آن جلوگیری می‌شد.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی