هشدار جدی نسبت به خیزش گرد و غبار در استان تهران

کدخبر: 510365
حامد یزدی مهر عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و گفت: با توجه به شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار، هشدار سطح نارنجی توسط هواشناسی استان صادر شده است.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران از هشدار سطح نارنجی در استان به دلیل وزش باد شدید و افزایش گرد و غبار خبر داد.

حامد یزدی مهر عصر یکشنبه در جمع خبرنگاران از صدور هشدار هواشناسی سطح نارنجی در استان تهران خبر داد و اظهارداشت: با توجه به شدت وزش باد و افزایش گرد و غبار، هشدار سطح نارنجی توسط هواشناسی استان صادر شده است.

یزدی مهر ادامه داد: زمان شروع این مخاطره از امشب (یکشنبه دوم مرداد) تا دوشنبه سوم مرداد ماه خواهد بود و منطقه اثر وزش باد در مناطق غربی و جنوبی استان تهران پیش‌بینی شده است.

مدیر کل مدیریت بحران استانداری تهران ضمن اعلام مخاطرات این هشدار از جمله احتمال خسارت به تأسیسات سبک شهری و روستایی، کشاورزی و کاهش دید افقی و کیفیت هوا به مردم توصیه کرد: از تردد غیرضروری در هوای باز بویژه بیماران تنفسی، افراد سالخورده، کودکان، آتش زدن بقایای کشاورزی خودداری کنند.

وی گفت: شکستن درختان فرسوده و سازه‌های سست و نیمه کاره، سقوط اجسام از ارتفاع از مخاطرات وزش باد شدید خواهد بود به همه شهروندان توصیه می‌شود در این خصوص احتیاط لازم را داشته باشند.

یزدی مهر افزود: با توجه هشدار سطح نارنجی و اعلام نوع مخاطرات مسئولان عضو ستاد مدیریت ضمن، آمادگی و مقابله با حوادث احتمالی نسبت به اطلاع رسانی مناسب به شهروندان اقدام کنند.

تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی