درخواست جدید اسرائیل از آمریکا فاش شد!

کدخبر: 510602
دو مقام اسرائیلی فاش کردند که رژیم صهیونیستی از آمریکا خواسته از عملیات ترکیه در شمال سوریه جلوگیری کند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از ایسنا، دو مقام اسرائیلی ناشناس گفتند که ایال هولاتا، مشاور امنیت ملی اسرائیل در هفته‌های اخیر به جیک سالیوان، همتای آمریکایی خود گفته است که حمله مجدد ترکیه به شبه نظامیان کرد در شمال سوریه به منافع منطقه‌ای ایران کمک خواهد کرد.

آکسیوس گزارش داد، در ماه مه، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه، آغاز چهارمین عملیات نظامی بزرگ علیه گروه‌های مسلح کرد شامل گروه نیروهای دموکراتیک سوریه (SDF) و یگان‌های مدافع خلق (YPG) را که در امتداد مرز سوریه با ترکیه فعالیت می‌کنند اعلام کرد. آنکارا تاکید داشته که این گروه‌ها امنیت ملی آن را تهدید می‌کنند.

این عملیات نظامی پس از دیدار بایدن با اردوغان در حاشیه نشست سران ناتو در اواخر ماه گذشته میلادی به حال تعلیق در آمد. بایدن در جریان آن دیدار از رئیس جمهور ترکیه خواسته بود به این حمله برنامه ریزی شده خود ادامه ندهد. اردوغان اخیرا هشدار داده است که برنامه این عملیات متوقف نشده است، بلکه در زمانی که ترکیه انتخاب کند، اجرا خواهد شد.

خارج از وضعیت کنونی، اسرائیل در طول سالیان متمادی تمایل به حمایت از گروه‌های کرد داشته است و با هدف ایجاد یک "کشور کرد" جداگانه در منطقه همذات پنداری کرده است. بر اساس گزارش‌ها، گروه‌های کرد متقابلاً این رویکرد را نسبت به اسرائیل داشته و روابط خود را با اسرائیل توسعه داده‌اند و گفته می‌شود که آموزش‌های نظامی را با حمایت اسرائیل انجام داده‌اند.

تیتر یک
  • آیا ۱۲ ایستگاه متروه تا آخر سال راه اندازی می‌شود؟

    اقتصادنیوز: با وجود تشکیل قرارگاه حمل و نقل و تاکید مدیران شهری به موضوع حمل و نقل عمومی و مترو ، هنوزجلسه ای با حضور…

از دست ندهید
فلای تودی