جزئیات حمله شدید سگ ولگرد به یک شهروند در دماوند

کدخبر: 511915
رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند تهران از حمله یک سگ ولگرد به شهروندی در دماوند خبر داد و گفت: اقدامات پیشگیری از هاری برای فرد مصدوم صورت گرفت.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، اقدامات پیشگیری از هاری و واکسیناسیون جهت کلیه موارد حیوان گزیدگی در ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند انجام گرفت.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند تهران از حمله یک سگ ولگرد به شهروندی در دماوند خبر داد و گفت: اقدامات پیشگیری از هاری برای فرد مصدوم صورت گرفت.

حسن خیرخواه روز یکشنبه با اعلام این خبر اظهار داشت: حمله سگ ولگرد به شهروندی در شهرستان دماوند منجر به آسیب و سوراخ شدن جمجمه و خونریزی شدید سر و دست بیمار شد.

وی ادامه داد: اقدامات پیشگیری از هاری و واکسیناسیون جهت کلیه موارد حیوان گزیدگی در ستاد شبکه بهداشت و درمان شهرستان دماوند انجام گرفت.
 
بنابر گزارش شبکه بهداشت شهرستان دماوند، در سال ۱۴۰۰ بیش از ۱۲۰۰ مورد سگ گزیدگی ثبت شده که بیش از چهار میلیارد تومان فقط برای واکسن این افراد بجز خدمات درمانی مانند پانسمان، شستشو و… هزینه شده است و به آن اعداد و رقم هایی که برای زنده گیری و سایر اقدامات توسط شهرداری ها و دهیاری ها هزینه شده اضافه می شود که مردم باز هم گرفتار وضع موجود هستند.
 
در شهرستان دماوند خوشبختانه با توجه به تلاش شبانه روزی همکاران بهداشت و درمان، علی رغم مراجعه شهروندان در اثر حیوان گزیدگی، با اقدامات به موقع و واکسیناسیون کامل، هیچ مورد فوتی بر اثر هاری انسانی نداشته ایم.
 
از جمله مشکلات بهداشتی و معضلات اجتماعی مهم شهر دماوند که مدتهاست با آن مواجه است و در بسیاری از شهرهای کشور نیز این معضل دیده می شود، وجود سگ‌های ولگرد و بلاصاحب است.
تیتر یک
از دست ندهید
فلای تودی