رایزنی وزرای خارجه چین و روسیه درباره ایران

کدخبر: 513290
وزیر امور خارجه چین در دیدار امروز با همتای روسیه ای خود درباره برنامه هسته ای صلح آمیز ایران رایزنی کردند.

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از مهر، «وانگ ئی» وزیر امور خارجه چین امروز شنبه با «سرگئی لاوروف» همتای روسیه ای خود در حاشیه نشست های وزرای خارجه همکاری شرق آسیا در کامبوج دیدار و گفتگو کرد.

شینهوا گزارش داد، وزرای خارجه چین و روسیه در این دیدار در خصوص حفظ هماهنگی های راهبردی و تعمیق همکاری های عملی توافق کردند.

وزیر امور خارجه چین در این دیدار با تأکید بر موضع قانونی کشورش در قبال جزیره تایوان، از مسکو در خصوص اعلام موضع سریع و قاطع درباره حمایت از اصل «چین واحد» قدردانی کرد و آن را تأکیدی بر سطح بالای هماهنگی راهبردی میان دو کشور توصیف کرد.

این مقام چین با تأکید بر لزوم تقویت روابط میان پکن و مسکو گفت که چین و روسیه باید از دورنمای «آ سه‌ آن» حمایت کنند تا در راستای استقلال کشورهای حوزه اقیانوس هند و آرام گام های خوبی برداشته شود.

بحث و رایزنی پیرامون برنامه هسته ای صلح آمیز ایران و نیز اوضاع در شبه جزیره کره از دیگر محورهای این دیدار رسانه ای شده است.

«سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه هم در این دیدار گفت که آمریکا عادت دارد برای دیگران قلدری کند و در این راستا نیز سیاست‌ های هژمونی این کشور با وفاق بین‌ المللی مغایرت داشته و محکوم به شکست است.

وزیر امور خارجه روسیه در ادامه اضافه کرد که مسکو آماده است تا با چین در زمینه توجه به قوانین بین‌ المللی و اهداف و اصول منشور سازمان ملل همکاری کند.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازارهای جهانی + نمودار

    اقتصادنیوز: دیروز بیت کوین پس از ناکامی در حفظ نقطه قیمتی ۲۵هزار دلار، حدود ۲ درصد کاهش ارزش داشت.

از دست ندهید
فلای تودی