پوتین به قتل دختر «دوگین» واکنش نشان داد

کدخبر: ۵۱۶۷۲۲
پوتین گفت: داریا دوگین یک روزنامه نگار، دانشمند، فیلسوف و خبرنگار نظامی است که صادقانه به مردم و میهن خدمت کرده است.
پوتین به قتل دختر «دوگین» واکنش نشان داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس‌جمهور روسیه قتل داریا دوگین را «نفرت انگیز» و «بی رحمانه» توصیف کرد و به خانواده او تسلیت گفت.

بر اساس آنچه کرملین امروز (دوشنبه) در کانال تلگرامی خود منتشر کرد، رئیس جمهور روسیه قتل دختر الکساند دوگین فیلسوف و دانشمند روس را که به پوتین نزدیک است، را جنایتی نفرت انگیز و بی رحمانه خواند و گفت که این جنایت به زندگی داریا دوگینا، فردی باهوش و با استعداد پایان داد.

پوتین گفت: داریا دوگین یک روزنامه نگار، دانشمند، فیلسوف و خبرنگار نظامی است که صادقانه به مردم و میهن خدمت کرده است.

سرویس امنیت فدرال روسیه (FSB) اعلام کرد که سرویس‌های ویژه اوکراین در انفجار مرگباری که در آن "داریا دوگینا"، دختر فیلسوف سیاسی و متحد ولادیمیر پوتین، "الکساندر دوگین" کشته شد، دست داشته‌اند.

کمیته تحقیقات روسیه اعلام کرد که یک بمب در زیر خودرو، در سمت راننده کار گذاشته شده بود.

اف اس بی در گزارش خود آورده است: این جنایت توسط سرویس‌های ویژه اوکراین تدارک دیده و اجرا شده است. مجری یک شهروند اوکراینی به نام خانم "ووک ناتالیا" متولد ۱۹۷۹ است که ۲۳ ژوئیه ۲۰۲۲ به همراه دخترش به منظور سازماندهی عملیات قتل دوگینا و کسب اطلاعات در مورد سبک زندگی او وارد روسیه شده بود.

براساس این گزارش، آنها آپارتمانی را در مسکو در خانه‌ای که متوفی در آن زندگی می‌کرد، اجاره کردند. پس از انفجار خودروی دوگینا توسط سیستم کنترل از راه دور آنها به استونی گریخته‌اند.

تیتر یک
  • بررسی تورم دهک های پایین در سالی که گذشت

    در سال ۱۴۰۱ روند تورم در کشور افت و خیز های قابل توجهی را ثبت کرد. در ماه های نخست سال گدشته به دلیل سیاست حذف ارز…

از دست ندهید
کارگزاری مفید