هشدار ایران‌ایر درباره یک صفحه جعلی/ از این سایت بلیت هواپیما نخرید!

کدخبر: ۵۲۴۴۶۹
اقتصادنیوز: صفحه ای جعلی به نام iranair_con در فضای اینستاگرام ایجادشده که با انتشار اخبار کذب به تشویش اذهان عمومی می پردازد که این صفحه جعلی هیچ ارتباطی با «هما» ندارد.
هشدار ایران‌ایر درباره یک صفحه جعلی/ از این سایت بلیت هواپیما نخرید!

‌به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، حسام قربانعلی اظهار داشت: به تازگی سایتی جعلی با آدرس کاملا مشابه آدرس درگاه فروش اینترنتی هما به نشانی Ebookingiranair.com ایجاد شده است در صورتی که آدرس اصلی فروش بلیت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «https://ebooking.iranair.com/ibe/IR/home#searchForm» است که با شیطنت‌ نقطه (دات) بین ebooking و iranair را برداشته و به هم پیوستگی ایجاد کرده‌اند.

وی تاکید کرد:  این سایت جعلی ربطی به شرکت هواپیمایی «هما»  ندارد و هر مسافری از این سایت خرید کند مسئولیت‌ برعهده خود مشتری است.  

قربانعلی در پی انتشار محتواهای کذب در صفحه جعلی منتسب به این شرکت هواپیمایی در اینستاگرام  نیز تصریح کرد: آدرس صحیح اینستاگرام هواپیمایی هما iranairofficial همراه با «تیکِ آبی» که منزله اصالت صفحه ایران ایر است و سایر صفحات موجود در اینستاگرام جعلی است.

‌وی بیان کرد: صفحه ای جعلی به نام iranair_con در فضای اینستاگرام ایجادشده که با انتشار اخبار کذب به تشویش اذهان عمومی می پردازد که این صفحه جعلی هیچ ارتباطی با «هما» ندارد.

‌سرپرست روابط عمومی هما تاکید کرد: از طریق مراجع قانونی و پلیس فتا در حال پیگیری موضوع هستیم.

قربانعلی تاکید کرد: تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی  در اینستاگرام iranairofficial همراه با «تیکِ آبی» است و هر آدرس مشابه مورد تایید ما نیست.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید