بحران انرژی در اروپا/ قطعی 3 ساعته برق انگلیس در زمستان!

کدخبر: ۵۲۶۰۹۳
اقتصادنیوز: در صورتی که منابع انرژی جایگزینی برای واردات گاز در زمستان امسال وجود نداشته باشد، احتمال قطع برق روزانه در انگلیس دستکم به مدت 3 ساعت در طول زمستان برای مشترکان برق قطعی خواهد بود و این میزان حتی می تواند بیشتر باشد.
بحران انرژی در اروپا/ قطعی 3 ساعته برق انگلیس در زمستان!

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از عصرایران، از سی ان ان، به دلیل بحران کمبود انرژی در اروپا در پی تحریم های روسیه، در صورت عدم تامین منابع جایگزین انرژی، بسیاری از شهروندان اروپایی از جمله انگلیسی ها، زمستان امسال را باید با قطعی های چند ساعته برق سر کنند.

در گزارشی که تحت عنوان عنوان "چشم انداز زمستانی" توسط شبکه ملی مسئول توزیع و انتقال برق در انگلستان، ولز و اسکاتلند تهیه شده، سناریوهایی که تولید و تامین برق بین 31 اکتبر 2022 تا 31 مارس 2023 در انگلستان، مورد بحث قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است که بازارهای انرژی پس از آغاز جنگ اوکراین، آشفتگی و بی‌ثباتی بی‌سابقه‌ای را تجربه کردند و قیمت گاز و برق اروپا در طول فصل زمستان بسیار بالا باقی خواهد ماند.

بحران انرژی در اروپا، از قطع روزانه 3 ساعت برق در انگلیس تا جیره بندی مصرف بخاری در ایتالیا

بر اساس این گزارش، در صورتی که منابع انرژی جایگزینی برای واردات گاز در زمستان امسال وجود نداشته باشد، احتمال قطع برق روزانه در انگلیس دستکم به مدت 3 ساعت در طول زمستان برای مشترکان برق قطعی خواهد بود و این میزان حتی می تواند بیشتر باشد.

با احتساب اینکه شهروندان انگلیسی در محیط کار هم مشمول این قطعی برق خواهند بود، احتمال اینکه دستکم در زمستان امسال با تحمل قطع برق 6 ساعته در محیط کار و منزل روبرو باشند، زیاد است.

بر اساس این گزارش، ورشکستگی شرکت ها در انگلیس و ولز در سه ماهه دوم سال 2022 به بالاترین سطح در 13 سال گذشته (پس از بحران اقتصادی سال 2009) رسیده است.
از هر 5 شرکت انگلیسی یک شرکت از افزایش سریع هزینه های انرژی به شدت نگران بوده و این عامل را در احتمال ورشکستگی خود موثر می داند.
در سه ماهه دوم امسال (2022) تعداد 5629 شرکت ورشکست شدند. بر اساس داده های دفتر آمار ملی (ONS)، از هر 10 شرکت، یک شرکت گفته است که در ماه اوت در معرض خطر متوسط یا شدید ورشکستگی قرار دارد.
از سوی دیگر، در ایتالیا که برای غلبه بر بحران انرژی اقدامات احتیاطی برای زمستان در دستور کار قرار گرفته از جمله دستور کاری برای نحوه مصرف انرژی در زمستان تهیه شده که مصرف گرمایش گاز طبیعی مجاز خانه ها و محیط های کار را بر مبنای میزان مصرف مجاز سیستم های گرمایشی (بخاری) در روز جیره بندی کرده است. برای مثال، در جنوبی ترین مناطق ایتالیا بخاری ها می توانند از تاریخ 8 دسامبر امسال تا 7 مارس روزانه تنها 5 ساعت کار کنند.
این میزان در مناطق مختلف ایتالیا مختلف است و در متاطق سردر شمالی گاه تا 11 ساعت در روز هم می رسد.
در مجموع دوره استفاده از بخاری، امسال در سراسر ایتالیا به مدت 15 روز کاهش یافته و اگر امسال شاهد زمستان سردی باشیم این به معنای احتمال مرگ و میر شهروندان آسیب پذیر این کشور در اثر سرما خواهد بود.

تیتر یک
کارگزاری مفید