سردار گودرزی، اولین فرمانده کمیته انقلاب اسلامی درگذشت

کدخبر: ۵۲۹۰۱۳
سردار آیت گودرزی اولین فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و مشاور فرمانده کل انتظامی دار فانی را وداع گفت.
سردار گودرزی، اولین فرمانده کمیته انقلاب اسلامی درگذشت

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از تسنیم، سردار «آیت گودرزی» معروف به سردار آیت از پایه‌گذاران کمیته انقلاب اسلامی و اولین فرمانده آن درگذشت.

وی همچنین با تشکیل نیروی انتظامی به عنوان اولین فرمانده انتظامی تهران معرفی شد و در سال‌های اخیر نیز مشاور فرمانده کل انتظامی کشور بود.

خاطرات سردار آیت درباره تشریح عملکرد ستاد پشتیبانی و امداد امام در کتابی با عنوان «خاطرات سرخ» منتشر شده است.

خبرگزاری تسنیم در سال‌های گذشته به مناسبت سالگرد درگذشت آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی گفتگویی با وی داشت که متن آن را در نشانی زیر می‌توانید بخوانید:

همچنین سرلشکر باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح در پی درگذشت وی پیام تسلیتی صادر کرد که در این پیام آمده است: عروج جانکاه سردار رشید اسلام سرتیپ پاسدار «آیت گودرزی» مشاور فرمانده کل انتظامی کشور و از بنیانگذاران کمیته انقلاب اسلامی موجب تأثر و اندوه فراوان شد.

وی همچنین خاطرنشان کرده است: آن سردار عالیقدر عمر خویش را از دوران جوانی و مبارزه با رژیم ستم‌شاهی تا نقش‌آفرینی در زمره بنیانگذاران کمیته انقلاب اسلامی و سپس مجاهدت مستمر در دفاع از انقلاب و نظام و همت والا در صحنه‌های خدمت به مردم و امنیت و آرامش جامعه اسلامی سپری و منشوری از وفاداری و فداکاری برای عزت و سربلندی ایران و ایرانی از خود به ودیعت نهاد که به‌ویژه برای حافظان امروز و فردای نظم و امنیت میهن عزیزمان در فرماندهی انتظامی راهگشا و راهنما است.

تیتر یک
از دست ندهید
کارگزاری مفید