لیز تراس چقدر مستمری می‌گیرد؟

کدخبر: ۵۲۹۲۵۷
نخست وزیر بریتانیا ۲۰ اکتبر استعفای خود را تایید کرد. تراس اعتراف کرد که از عهده اجرای وظایف نخست وزیری بر نمی‌آید.
لیز تراس چقدر مستمری می‌گیرد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، لیز تراس که فقط ۴۴ روز را به عنوان نخست وزیر انگلیس سپری کرد، پس از کناره‌گیری از حق دریافت مستمری سالانه ۱۱۵ هزار پوند استرلینگ برخوردار خواهد بود. میزان مستمری رئیس سابق دولت انگلیس توسط نویسندگان مقاله منتشره در نشریه بیزینس اینسایدر ذکر شده است.

دولت بریتانیا، حق دریافت مستمری برای پرداخت عوارض دولتی (PDCA) را به همه نخست وزیران سابق اعطا می کند. به لطف دریافت این مستمری، سیاستمداران می توانند هزینه‌هایی را که در حین انجام وظایف دولتی در سمت خود متحمل شده‌اند، جبران کنند. PDCA در سال ۱۹۹۱ وضع شد.

نشریه بیزینس اینسایدر خاطرنشان می کند داشتن پست ریاست دولت برای دریافت مستمری کافی است، بنابراین لیز تراس با وجود داشتن کوتاه‌ترین دوره نخست وزیری در تاریخ کشور خود، دارای شرایط لازم است و تا پایان عمر مستمری خواهد گرفت.

نخست وزیر بریتانیا ۲۰ اکتبر استعفای خود را تایید کرد. تراس اعتراف کرد که از عهده اجرای وظایف نخست وزیری بر نمی‌آید.

به گفته مالک دوداکوف، کارشناس علوم سیاسی روس، استعفای رکوردشکن تراس با اصلاحات مالیاتی اشتباه و کوته بینانه او مرتبط است که او ماهیت آنرا نه به جامعه و نه سرمایه گذاران تفهیم نکرد. این اصلاحات وضعیت از قبل بحرانی اقتصاد بریتانیا را بدتر نمود.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید