آماده باش هلال احمر در این 3 استان/ هواشناسی هشدار داد

کدخبر: ۵۳۰۰۴۸
اقتصادنیوز: رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر اعلام کرد که در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، نیروهای امدادی در حالت آماده‌‎باش قرار دارند.
آماده باش هلال احمر در این 3 استان/ هواشناسی هشدار داد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، مهدی ولی‌پور رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران گفت: با توجه به شرایط جوی و هشدار سطح نارنجی سازمان هواشناسی در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، نیروهای امدادی در این ۳ استان در حالت آماده‌‎باش قرار دارند.

وی با اشاره به وقوع رگبار و احتمال سیلابی شدن رودخانه‌‎ها در این ۳ استان ادامه داد: هشدارها بیشتر متوجه افرادی است که در این مناطق زندگی عشایرنشین دارند بنابراین امدادگران توجه ویژه به عشایرنشینان حاضر در این مناطق دارند.

ولی پور با اشاره به طوفان رو گذشته (روز دوشنبه دوم آبان) و آماده‌باش امدادگران در ۱۲ استان دیگر، اضافه کرد: شرایط جوی روز گذشته در استان‌ها بغرنج بود، اما حادثه ناگواری به وجود نیامد.

سازمان هواشناسی کشور با صدور هشدار سطح نارنجی از بارش باران همراه با رعد و برق و تگرگ در استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی خبر داد که می‌تواند منجر به سیلاب و اختلال در تردد جاده‌ای شود.

اثر مخاطره این سامانه بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال سیلاب در مناطق مستعد، صاعقه، احتمال اختلال در تردد جاده‌ای، خسارت به سازه‌های موقت، تاخیر و احتمال لغو پرواز و آسیب به صنعت کشاورزی پیش‌بینی شده است.

احتیاط در سفرهای برون شهری، اجتناب و پرهیز از تردد و اسکان در حاشیه مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، بازگشایی دهانه پل‌ها و آبروها، بررسی استحکام سازه‌های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه‌ها، تسریع در کاشت محصولات پاییزه و تسریع در برداشت مزارع پنبه در استان‌های گلستانف خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی از توصیه‌های سازمان هواشناسی است.

تیتر یک
اخبار بیشتر در سرویس سایر رسانه ها
از دست ندهید
کارگزاری مفید