خواب کمتر از 5 ساعت باعث ابتلا به این بیماری های کشنده می شود

کدخبر: ۵۳۰۷۸۶
اقتصادنیوز: با بالارفتن سن افراد، عادات خواب و ساختار خواب آن‌ها تغییر می‌کند و توصیه می‌شود هفت تا هشت ساعت در شب بخوابید.
خواب کمتر از 5 ساعت باعث ابتلا به این بیماری های کشنده می شود

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از روزنامه خراسان، طبق گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، نیاز به خواب بر اساس سن متفاوت است. نوزادان زیر یک سال ممکن است به ۱۶ ساعت خواب در روز نیاز داشته باشند، در حالی که نوجوانان به ۱۰ ساعت و بزرگ سالان و افراد مسن به هفت ساعت یا بیشتر در شبانه‌روز نیاز دارند.

30 درصد بیماری مزمن بیشتر

به‌گزارش واشنگتن‌پست که یک مطالعه روی تقریباً هشت هزار کارمند را در یک دوره متوسط ۲۵ ساله در سنین ۵۰، ۶۰ و ۷۰ سال بررسی کرد،محققان دریافتند در ۵۰ سالگی، افرادی که پنج ساعت یا کمتر می‌خوابیدند، ۳۰ درصد بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های مزمن متعدد، در مقایسه با همسالان خود که هفت ساعت می‌خوابیدند، بودند.

خواب کمتر از 5 ساعت برابر با دیابت، سرطان و سکته مغزی

همچنین در ۶۰ سالگی، افرادی که پنج ساعت یا کمتر می‌خوابند، ۳۲ درصد بیشتر و در ۷۰ سالگی ۴۰ درصد بیشتر از کسانی که هفت ساعت می‌خوابند، در معرض خطر ابتلا به این بیماری‌ها قرار دارند. بیماری‌هایی که خطر ابتلا به آن‌ها بیشتر است شامل دیابت، سرطان، بیماری عروق کرونر قلب، سکته مغزی، نارسایی قلبی، بیماری مزمن انسدادی ریه، بیماری مزمن کلیوی، بیماری کبد، افسردگی، زوال عقل، اختلالات روانی، پارکینسون و آرتریت است .

چند ساعت بخوابیم؟

با بالارفتن سن افراد، عادات خواب و ساختار خواب آن‌ها تغییر می‌کند. بااین‌حال، توصیه می‌شود هفت تا هشت ساعت در شب بخوابید.بااین‌حال، فارغ از سن، کارشناسان خواب موافقند که داشتن مقدار مناسب خواب برای شما مهم است. البته کیفیت خواب هم مهم است، زیرا مغز ما باید وارد مرحله عمیق و ترمیمی خواب شود که به‌عنوان خواب موج آهسته شناخته می‌شود و به فرایندهای شناختی مانند تثبیت حافظه، حل مسئله و حذف سمومی که می‌تواند به آلزایمر یا زوال عقل منجر شود، کمک ‌کند. همچنین فقط یک ساعت خواب اضافی در هر شب، می‌تواند به عادات غذایی بهتر منجر شود.

 

تیتر یک
  • رصد بازار مسکن

    اقتصادنیوز: بازار مسکن در شرایطی قرار دارد متقاضیان بالقوه خرید در یک دو راهی انتخاب قرار گرفته اند.

از دست ندهید
کارگزاری مفید