سرقت تانکرهای حامل نفت سوریه توسط آمریکا

کدخبر: ۵۳۱۲۳۱
آمریکایی ها ۵۵ تانکر نفت سوریه از حومه استان الحسکه واقع در شمال سوریه را به سرقت بردند و به پایگاه‌های آمریکا در خاک عراق منتقل کرده است.
سرقت تانکرهای حامل نفت سوریه توسط آمریکا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، منابع محلی در الحسکه به خبرنگار سانا گفتند که روز یکشنبه کاروانی متشکل از ۵۵ کامیون و خودروی متعلق به نیروهای اشغالگر آمریکا و تانکرهای حامل نفت مسروقه سوریه از طریق گذرگاه مرزی غیرقانونی «المحمودیه» وارد خاک عراق شده است.

طی هفته‌های گذشته روند سرقت نفت سوریه از سوی نیروهای آمریکایی شدت یافته و صدها تانکر حامل نفت سوریه از گذرگاه‌های غیرقانونی به پایگاه‌های آمریکا در خاک عراق منتقل شده است.

اشغالگران آمریکایی ۱۶ مهرماه نیز ۵۰ تانکر نفت را از خاک سوریه به پایگاه خود در عراق منتقل کرده بودند.

با شکست گروه تروریستی داعش به عنوان بازوی نظامی آمریکا در سوریه در آذر ماه سال ۱۳۹۶، نیروهای آمریکایی مستقیما جایگزین این گروهک شدند و دقیقا از همان زمان نیز به جای داعش شروع به استخراج و سرقت نفت سوریه کردند.

مناطق تحت اشغال نیروهای آمریکایی و شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دمکراتیک سوریه» (قسد) تحت حمایت آن‌ها در الحسکه و دیگر مناطق شمالی سوریه، همواره شاهد اعتراضات شهروندان سوری به حضور اقدامات تروریستی اشغالگران و شبه نظامیان علیه ساکنان این مناطق است.

دولت سوریه بارها تاکید کرده است که این شبه نظامیان و آمریکایی‌ها در شرق و شمال شرق سوریه هدفی جز غارت نفت ندارند و حضور آنان غیر قانونی است.

تیتر یک
  • گزارش اقتصادنیوز از بازار ارز و طلا؛

    اقتصادنیوز :نرخ دلار متشکل در ابتدای معاملات نقدی امروز وارد کانال ۳۴ هزار تومان شد و در محدوده ۳۴ هزار و ۱۰۰ تومان به…

کارگزاری مفید